SEB Heategevusfondi karjääripäev

Karjääripäevad kord kuus

pühapäeviti kl 10.00-13.00

  • 14. jaanuar 2024
  • 11. veebruar 2024
  • 14. aprill 2024
  • 5. mai 2024


Karjääripäeva loengutes kohtume pühapäeviti ennelõunasel ajal so kell 10.00 kuni 13.00 ning loengud toimuvad ekraanide vahendusel.


2024 a. kevadel toimuvad loengud

Mida see rahatarkus tähendab, mida selleks õppida on vaja? Eelarve, milleks seda igakuiselt teha, mis on selle kasu?

Rahatarkuse loengu viib läbi Katrin Laks, kes on rahatarkuse fänn ja kelle südameasjaks on nende teadmiste edasiandmine. Katrin on SEB Life and Pension SE Eesti filiaalis kindlustus- ja pensioninõustajate juht ja töötanud selles valdkonnas üle 10 aasta.

Räägime ebakindlusest, enesekindlusest ja kehapildist. Vaatame, millised on sagedased ärevust tekitavad mõtted ja uskumused seoses enda kehaga ja sellega, kuidas oma kehast mõeldakse. Teeme erinevaid mõtteharjutusi ja kirjutame endale toetavaid sõnumeid. 

Loengu viib läbi Kristina Birk-Vellemaa, kes on seksuaalkoolitaja, seksuaalhariduse ekspert ja sekscoach. Nendel teemadel rääkides on Kristinale toeks ka tema enda kogemus 4 lapse lapsevanemana. Igapäevaselt loob Kristina ka seksuaalhariduslikku sisu nii Instagramis kui Facebookis, kus ta Sekspositiivi nime all erinevaid teemasid avab.

Kas koguda on vaja vaid siis, kui soovid omale autot või kodu osta? Kas pensioni peale peaks hakkama mõtlema pärast 46-ndat eluaastat või peaks seda tegema kohe ellu astudes ja esimesele töökohale minnes? Kas investeerida on mõtet ka 10 eurot või peab esmalt koguma kokku miljoni, ja siis?

Rahatarkuse loengu viib läbi Katrin Laks, kes on rahatarkuse fänn ja kelle südameasjaks on nende teadmiste edasiandmine. Katrin on SEB Life and Pension SE Eesti filiaalis kindlustus- ja pensioninõustajate juht ja töötanud selles valdkonnas üle 10 aasta.

Kohtumisel räägime tööturust ja oskustest (millega ma ise hästi toime tulen, millised on tulevikuoskused ja mida ma peaks oskama), tööotsimisest (kust leida tööpakkumisi ja tööd), kandideerimisdokumentidest (miks need vajalikud on, mida dokument minust räägib, kas neid on keeruline koostada), tööintervjuul osalemisest (mida tööandja tahab minu kohta teada, kuidas seal käituda).


2023 a. toimunud loengud

Rahatarkuse loenguid viivad läbi Katrin Laks ja Katre Soppe, kes on rahatarkuse fännid, kelle südameasjaks on nende teadmiste edasiandmine. Katrin on SEB Life and Pension SE Eesti filiaalis kindlustus- ja pensioninõustajate juht ja Katre on samas projektijuht, mõlemad on töötanud selles valdkonnas üle 10 aasta.

Kogeda turvalisi suhteid on igaühe õigus. Turvalised piirid on ka oluline osa seksuaalkäitumises. Võiks suisa öelda, et turvaline seksuaalkäitumine algab piiridest, enda väärtustamisest, piiride seadmisest ja teiste piiride austamisest. Millised on hoidvad suhted, millised on aga punased lipud, kuidas seada enda piire ja aktsepteerida teiste omi. Kohtumisel sellest kõigest räägitaksegi. 

Loengu viib läbi Kristina Birk-Vellemaa, kes on seksuaalkoolitaja, seksuaalhariduse ekspert ja sekscoach. Nendel teemadel rääkides on Kristinale toeks ka tema enda kogemus 4 lapse lapsevanemana. Igapäevaselt loob Kristina ka seksuaalhariduslikku sisu nii Instagramis kui Facebookis, kus ta Sekspositiivi nime all erinevaid teemasid avab.
 

Uni on meie jaoks sama oluline ja vältimatu nagu hingamine, vee joomine ja söömine. Sellepärast tunnemegi end kehvasti, kui meie uni on häiritud. Aga sugugi vähem olulised pole ka väikesed puhkehetked päeva jooksul. Kuidas ikkagi võtta aega magamiseks ning leida võimalusi puhkehetkedeks? Selleks on mitmeid oskusi, mida saab õppida, ja põhimõtteid, mida järgida. Koolitusel vaatamegi neid lähemalt ning mõtiskleme üheskoos, kuidas endale rohkem hingetõmbehetki anda.

Koolitajaks kliiniline psühholoog Anna Nõmmik.

Seksuaalsuse ja seksi teemal on meedias justkui tohutult palju infot – kuidas seks peaks käima, milline on „õige“ mees ja „õige“ naine, kuidas seksuaalsust peaks kogema ja seda ka väljendama. Seekordsel koolitusel võtame koos ette erinevad meediapealkirjad ja pildid ning arutleme, millest need räägivad, kas ja kui palju vastavad need tõele ning kuidas need meid mõjutada võivad. Räägime ka pornograafiast ning selle võimalikest mõjudest inimeste seksuaalkäitumisele.

Loengu viib läbi Kristina Birk-Vellemaa, kes on seksuaalkoolitaja, seksuaalhariduse ekspert ja sekscoach. Nendel teemadel rääkides on Kristinale toeks ka tema enda kogemus 4 lapse lapsevanemana. Igapäevaselt loob Kristina ka seksuaalhariduslikku sisu nii Instagramis kui Facebookis, kus ta Sekspositiivi nime all erinevaid teemasid avab.

Kohtumisel räägime tööturust ja oskustest (millega ma ise hästi toime tulen, millised on tulevikuoskused ja mida ma peaks oskama), tööotsimisest (kust leida tööpakkumisi ja tööd), kandideerimisdokumentidest (miks need vajalikud on, mida dokument minust räägib, kas neid on keeruline koostada), tööintervjuul osalemisest (mida tööandja tahab minu kohta teada, kuidas seal käituda) ning Eesti Töötukassa teenustest noortele (kas ja millal võtta töötuna arvele) jm.

Loengu viib läbi Helin Zoo, kes on Eesti Töötukassa karjääriinfo spetsialist.

Enam kui 80 aastat kestnud Harvardi uuringust on selgunud, et head suhted, mitte raha või kuulsus, on need, mis hoiavad inimesi kogu elu jooksul õnnelikuna.
Räägime suhete loomisest ja sellest, milliseid karisid tasub vältida, üksindusest ja üksildusest, sotsiaalmeedia mõjudest ja sellest, miks vajame ekraanimeedia kõrval päris kontakti.

Koolituspäeva viib läbi kliiniline gestaltpsühhoterapeut Kaire Talviste-Baiocco, kes tegeleb igapäevaselt erinevate suhtedünaamikatega ning korraldab enesearengukursusi. Ta on kirjutanud eneseabiraamatuid ning koolitab erialaspetsialiste.
www.siinjapraegu.ee

2022 a. toimunud loengud

Vaimse tervise teemad puudutavad meist igaüht, sest meil kõigil on vaimne tervis. Koolitusel uurime lähemalt, mis see vaimne tervis on ning millest ta sõltub? Mida saab igaüks teha selleks, et enda vaimset tervist hoida? Millised on olulised ohumärgid vaimse tervise halvenemisest? Kas ja kuidas ma saan kedagi teist toetada? Kuidas saada aru, millal otsida täiendavat tuge ning kust seda leida? Koolituse jooksul jagatakse nii teoreetilist infot, kui proovitakse läbi ka erinevaid võimalusi, kuidas ennast hoida. 
Koolitajaks kliiniline psühholoog Anna Nõmmik.

Loengus räägime, kuidas seada rahalisi eesmärke. Kuidas leida motivatsiooni rahaasjade korrashoidmiseks? Kuidas saada regulaarne ülevaade oma kuludest ja tuludest ning mis see mulle annab? Kuidas teha tulude-kulude analüüsi? Kas eelarve on pigem sõber või vaenlane? Kuidas luua meelerahufondi? Mis siis saab, kui ma käega löön? 
Koolitajaks Liisi Kirch, kes on finantsvaba investor, abikaasa ja kolme lapse ema. Töises plaanis seisab Liisi rahatarkuse koordinaatorina hea selle eest, et kõik Eesti inimesed oskaksid paremini rahatarkus otsuseid teha. Ta on kirjutanud raamatud „Minu Finantsplaneerija“ ja „Minimalism: vähem on parem“. 

Millised on tööandjate ootused noorele? Milline on tööturu hetkeolukord ja milliseid ameteid on tulevikus kõige enam vaja? Kui sul on suvel töötamise soov, siis millised on võimalused ning kuidas leida tööpakkumisi ja koostada kandideerimisdokumentid? Milline on esimese töökogemuse tähtsus kärjääris?
Koolitaja Pille-Riin Persidskaja töötab Töötukassas karjäärinõustajana.

Alice: „Olen igati väärt oma perekonnanime – läbi raskuste tähtede poole. Kui Sa tahad teada, miks ma seda väärt olen, siis tule ja kuula! Ükski asi pole kergelt kätte tulnud, aga kõik, mis saavutatud, on nii maitsvalt magus. Ma saan oma kogemusest vastata paljudele küsimustele, mis enne ellu astumist meelele võivad tulla. Kuidas ületada takistused, mis saadavad lastekodulapsi või neid, keda elu pole hellitanud. Kas jõhkrat vägivalda kogenud inimene võib kunagi teisi inimesi emotsionaalselt toetada? Kas vägivalda kogenud inimene on halb inimene ja ta ei vääri sotsiaalselt head staatust või ametikohta? Miks ma peaksin minema mingisuguse väikse palga eest tööle - kas ma olen mingisugune ori?  Mida ma teen selle kohustusliku kooliharidusega, kui mul pole isegi normaalset perekonda? Kas mina saan muuta õpetaja suhtumist minusse? Miks need õpetajad ja täiskasvanud üldse nii palju vinguvad kogu aeg? Kuidas jõuda hea eluni ja endale meeldiva ametini? Kas õpetajatele ja täiskasvanutele peaks ütlema, kui lollid nad on ja et ma olen kõige targem? Kas ilma vanema hoolitsuseta lapsest võib saada juhti teistele? Kas haavadest, mida hoolimatus ja vägivald kaasa toovad, saab kunagi üle? Kas ma väärin head meest, kui olen kogenud seksuaalset vägivalda? Kas ma oskan lapsi kasvatada, kui ma pole näinud, kuidas ema ollakse? Neid küsimusi, millele ma võiksin vastata, on veel ja veel. Kui Sul on mingisuguseid küsimusi, kuidas saada suureks ja edukaks nii, et Sul pole kõrval oma vanemate tuge ja imelist eeskuju, siis tule räägi minuga juttu.“

Loe lisa

Pühapäev, 22. mai 2022 kell 10.00-12.00 Kuidas teenida lisaraha ja mis kasu on sulle töötukassast?
Räägime sellest, millised paindlikud lisasissetuleku teenimise võimalused on olemas? Kust leida tööampse ja suvetööd? Mis asi on ettevõtluskonto? Mis on töötukassa ettevõtluse alustamise toetus? Kuidas saab töötukassa sind toetada? Mis asi on töövestluse simulatsioon? Millal tasub pöörduda karjäärispetsialisti poole?
Koolitaja Olev Kersen töötab Töötukassas noortevaldkonna juhina.

Oled kunagi tundnud, et koolitöödega oleks abi vaja? Võib-olla on matemaatikas mõni teema, millest lihtsalt ei saa end läbi puretud või on eksamid tulemas, aga sa pole nendeks veel täiesti valmis? Loe lisa ja registreeri end infotundi.

„Cashy“ on rahamäng, kus võisteldakse sõpradega, kes suudab 40 minuti jooksul kõige rohkem oma varasid kasvatada ja püsida samal ajal õnnelik. Vaatame koos, mis on ühe või teise otsuse taga, mõtestame ja analüüsime neid valikuid, mida mängus oli lihtne hiirega klikates teha. Proovime mõista, milline on nende klikkide mõju päris elus finantsotsuseid tehes. 

Koolitaja Mart Vainu on rahamängu looja.

Mis on karjäär? Mis vanusest alates peaks hakkama tööalast karjääri planeerima? Milliseid küsimusi esitada unistuste töökoha teemadel? Kus kohast leida vajalikku infot, kui on palju küsimusi karjääriplaneerimise kohta, aga ei tea neile vastuseid? Kuidas jõuda otsusele ja millal üldse peaks jõudma otsusele, mis meeldib ja millist elukutset tahaks õppima minna? Kuidas teha õige otsus, et homme ei peaks kahetsema? Mis asjad on tööampsud?

Loengu viib läbi Ingrid Pärl, kes on Biomarket personalijuht. Tal on 6-aastane kogemus personalitöös, teinud seda nii suures kui ka väikeses ettevõttes. Täna aitab ta ettevõttel leida inimesi õigetele ametikohtadele ning inimestel ennast arendada sellel teel.

Kohtumisel vesteldakse sellest, mis on seksuaalsus ja sellest, et igaüks on seksuaalsuselt isemoodi. Lisaks on teemaks  turvalised  ja toetavad suhted, turvaline seksuaalkäitumine ning seksuaalõigused.

Loengu viib läbi Kristina Birk-Vellemaa, kes on seksuaalkoolitaja, seksuaalhariduse ekspert ja sekscoach. Nendel teemadel rääkides on Kristinale toeks ka tema enda kogemus 4 lapse lapsevanemana. Igapäevaselt loob Kristina ka seksuaalhariduslikku sisu nii Instagramis kui Facebookis, kus ta Sekspositiivi nime all erinevaid teemasid avab.

Karjääripäevale registreerumine

*-ga tähistatud väljad on kohustuslikud

 

Kui soovid individuaalset nõustamist sulle sobival ajal, siis tee selle kohta märge ja võtame sinuga ühendust.

Jah, soovin individuaalset nõustamist
Millisel teemal tahad, et oleks nõustamise fookus:
Millisel teemal tahad, et oleks nõustamise fookus:
Millisel teemal tahad, et oleks nõustamise fookus:
Jah, soovin individuaalset nõustamist
Millisel teemal tahad, et oleks nõustamise fookus:
Millisel teemal tahad, et oleks nõustamise fookus:
Millisel teemal tahad, et oleks nõustamise fookus:

Enne saatmist kontrolli, kas oled vähemalt ühele koolitusele oma nime kirjutanud.