SEB Heategevusfondi karjääripäev

Karjääripäevad kord kuus pühapäeviti:

  • 18. september

  • 16. oktoober

Kevadistes karjääripäeva loengutes kohtume pühapäeviti ennelõunasel ajal ning erilisele ajale kohaselt jätkame loengute korraldamist ekraanide vahendusel.

 

Vaimse tervise teemad puudutavad meist igaüht, sest meil kõigil on vaimne tervis. Koolitusel uurime lähemalt, mis see vaimne tervis on ning millest ta sõltub? Mida saab igaüks teha selleks, et enda vaimset tervist hoida? Millised on olulised ohumärgid vaimse tervise halvenemisest? Kas ja kuidas ma saan kedagi teist toetada? Kuidas saada aru, millal otsida täiendavat tuge ning kust seda leida? Koolituse jooksul jagatakse nii teoreetilist infot, kui proovitakse läbi ka erinevaid võimalusi, kuidas ennast hoida. 
Koolitajaks kliiniline psühholoog Anna Nõmmik.

Loengus räägime, kuidas seada rahalisi eesmärke. Kuidas leida motivatsiooni rahaasjade korrashoidmiseks? Kuidas saada regulaarne ülevaade oma kuludest ja tuludest ning mis see mulle annab? Kuidas teha tulude-kulude analüüsi? Kas eelarve on pigem sõber või vaenlane? Kuidas luua meelerahufondi? Mis siis saab, kui ma käega löön? 
Koolitajaks Liisi Kirch, kes on finantsvaba investor, abikaasa ja kolme lapse ema. Töises plaanis seisab Liisi rahatarkuse koordinaatorina hea selle eest, et kõik Eesti inimesed oskaksid paremini rahatarkus otsuseid teha. Ta on kirjutanud raamatud „Minu Finantsplaneerija“ ja „Minimalism: vähem on parem“. 

Millised on tööandjate ootused noorele? Milline on tööturu hetkeolukord ja milliseid ameteid on tulevikus kõige enam vaja? Kui sul on suvel töötamise soov, siis millised on võimalused ning kuidas leida tööpakkumisi ja koostada kandideerimisdokumentid? Milline on esimese töökogemuse tähtsus kärjääris?
Koolitaja Pille-Riin Persidskaja töötab Töötukassas karjäärinõustajana.

Alice: „Olen igati väärt oma perekonnanime – läbi raskuste tähtede poole. Kui Sa tahad teada, miks ma seda väärt olen, siis tule ja kuula! Ükski asi pole kergelt kätte tulnud, aga kõik, mis saavutatud, on nii maitsvalt magus. Ma saan oma kogemusest vastata paljudele küsimustele, mis enne ellu astumist meelele võivad tulla. Kuidas ületada takistused, mis saadavad lastekodulapsi või neid, keda elu pole hellitanud. Kas jõhkrat vägivalda kogenud inimene võib kunagi teisi inimesi emotsionaalselt toetada? Kas vägivalda kogenud inimene on halb inimene ja ta ei vääri sotsiaalselt head staatust või ametikohta? Miks ma peaksin minema mingisuguse väikse palga eest tööle - kas ma olen mingisugune ori?  Mida ma teen selle kohustusliku kooliharidusega, kui mul pole isegi normaalset perekonda? Kas mina saan muuta õpetaja suhtumist minusse? Miks need õpetajad ja täiskasvanud üldse nii palju vinguvad kogu aeg? Kuidas jõuda hea eluni ja endale meeldiva ametini? Kas õpetajatele ja täiskasvanutele peaks ütlema, kui lollid nad on ja et ma olen kõige targem? Kas ilma vanema hoolitsuseta lapsest võib saada juhti teistele? Kas haavadest, mida hoolimatus ja vägivald kaasa toovad, saab kunagi üle? Kas ma väärin head meest, kui olen kogenud seksuaalset vägivalda? Kas ma oskan lapsi kasvatada, kui ma pole näinud, kuidas ema ollakse? Neid küsimusi, millele ma võiksin vastata, on veel ja veel. Kui Sul on mingisuguseid küsimusi, kuidas saada suureks ja edukaks nii, et Sul pole kõrval oma vanemate tuge ja imelist eeskuju, siis tule räägi minuga juttu.“

Loe lisa

Pühapäev, 22. mai 2022 kell 10.00-12.00 Kuidas teenida lisaraha ja mis kasu on sulle töötukassast?
Räägime sellest, millised paindlikud lisasissetuleku teenimise võimalused on olemas? Kust leida tööampse ja suvetööd? Mis asi on ettevõtluskonto? Mis on töötukassa ettevõtluse alustamise toetus? Kuidas saab töötukassa sind toetada? Mis asi on töövestluse simulatsioon? Millal tasub pöörduda karjäärispetsialisti poole?
Koolitaja Olev Kersen töötab Töötukassas noortevaldkonna juhina.

Uni on meie jaoks sama oluline ja vältimatu nagu hingamine, vee joomine ja söömine. Sellepärast tunnemegi end kehvasti, kui meie uni on häiritud. Aga sugugi vähem olulised pole ka väikesed puhkehetked päeva jooksul. Kuidas ikkagi võtta aega magamiseks ning leida võimalusi puhkehetkedeks? Selleks on mitmeid oskusi, mida saab õppida, ja põhimõtteid, mida järgida. Koolitusel vaatamegi neid lähemalt ning mõtiskleme üheskoos, kuidas endale rohkem hingetõmbehetki anda.

Koolitajaks kliiniline psühholoog Anna Nõmmik.

„Cashy“ on rahamäng, kus võisteldakse sõpradega, kes suudab 40 minuti jooksul kõige rohkem oma varasid kasvatada ja püsida samal ajal õnnelik. Vaatame koos, mis on ühe või teise otsuse taga, mõtestame ja analüüsime neid valikuid, mida mängus oli lihtne hiirega klikates teha. Proovime mõista, milline on nende klikkide mõju päris elus finantsotsuseid tehes. 
Koolitaja Mart Vainu on rahamängu looja.

Karjääripäevale registreerumine

*-ga tähistatud väljad on kohustuslikud

 

Kui soovid individuaalset nõustamist sulle sobival ajal, siis tee selle kohta märge ja võtame sinuga ühendust.

Jah, soovin individuaalset nõustamist
Millisel teemal tahad, et oleks nõustamise fookus:
Millisel teemal tahad, et oleks nõustamise fookus:
Millisel teemal tahad, et oleks nõustamise fookus:
Jah, soovin individuaalset nõustamist
Millisel teemal tahad, et oleks nõustamise fookus:
Millisel teemal tahad, et oleks nõustamise fookus:
Millisel teemal tahad, et oleks nõustamise fookus: