Peremajade tagasiside: Väljasõit Rakverre andis palju positiivseid emotsioone ja uusi elamusi

7.07.2022
Blogi
Rakvere linnus

Tallinna Lastekodu peres elavad koos 3 perevanemat ja 5 last vanuses 9 kuni 18. Ühel nädalalõpul soovis pere teha ühise väljasõidu Rakvere Linna ning plaanisid nii, et oleks võimalik ka ööbida kodust eemal.

Perevanem Larissa jagas oma muljeid koostegemisest: „Meie pere väga ootas seda sündmust, sest seda planeerisime ööbimisega väljasõiduna. Valisime seekord Rakvere, sest seal linnas asuv Rakvere linnus pakkus kogu perele palju põnevat uudistamiseks! Lastele meeldis kõige rohkem see, et nad nägid piinakambrit, surmatuba ja põrgut, alkeemiku töötuba, lisaks said teha ise püssirohtu, kõik said proovida vibuga laskmist jm. Giid rääkis väga huvitavalt linnuse ajaloost. Pärastlõunal käisime ka Eesti Politseimuuseumis, eriti  meeldis poistele kohtulabor ning päeva lõpetasime Aqva veekeskuses. Kõik meie lapsed ööbisid hotellis esimest korda elus. Valeria oli toa üle rõõmus, ta ütles, et nii vahva tuba ja väga pehme voodi! Hommikul söömas ütlesid lapsed, et see oli  suurepärane hommikusöök, kõik oli maitsev! Suured tänud SEB Heategevusfondi toetajatele, sest lapsed said palju positiivseid emotsioone ja uusi elamusi. Kõik ütlesid, et tahaksime  veel üks kord Rakverre minna!“

Tallinna lastekodu pere väljasõit leidis aset SEB Heategevusfondi annetajate toel. 

Anna oma panus: toeta lastele olulisi pereüritusi 5 või 25 euroga. Nii aitad täituda asendushooldusel viibivate laste unistustel, pakud neile tavapere lastega võrdseid võimalusi ja soodustad uute peretraditsioonide kujunemist. Iga selline pereürituselt saadud kogemus annab lastele uut mõtteainet, mille kallal pureda, ja kutsub neid üles leidma uusi radu, mida avastada.

Foto: AI Leino | Pixabay