Peremajade tagasiside: Pole tükil ajal saanud sellist elamust!

11.10.2023
Tagasiside
Stseen Põltsamaa muusemis

Elva Perekeskuse selles peres, kus elavad koos 6 last ja 4 perevanemat, on kõik ühised väljasõidud arutatud läbi koos lastega ja sel korral sooviti minna uudistama Eestimaa südamesse. 

Perevanemad koos lastega jagasid: „See andis päevale kohe hea sammu sisse, et sõidu ajal nägime juba imelisi sügisvärve, mida Kesk-Eestis oli rohkem kui meil Elva kandis. Ka põllutööd käisid veel ja meie poistest tulevane põllumees seletas usinalt meile igat masinat põllul, mida nägi. Esimeses kohas Põltsamaa lossis said meie julged ronijad käia üleval vaatetornis ära ja pilt seal oli olnud vingelt mega. Kahele alla jääjale kirjeldati värvikalt, mida nähti ja kogeti ning  tehti üleval paar polkasammugi. Laste suurim imestus oli Ajakeskus Wittensteini külastusel - sisukas, huvitavad väljapanekud ja videoklipid ja üllatusmomendid. Pole tükil ajal saanud sellist elamust! Ja siis veel Käru Muuseumis, kui tore ekskursioon ja giid – meie vestlus oli niivõrd informatiivne, et ka poisid jäid kuulama, kuigi räägiti lastekärudest ja naistepesust. Lapsed on meil peres kasvades juba nii suureks ja asjalikeks kasvanud, et vestlused on väga päevakajalised ja arukad, ütlemised on tabavad ja humoorikad, et see kord pidime naerust kõhtu kinni hoidma paaril korral. Oli väga kena päev - sisukas, perekeskne, hariv ja positiivset energiat laadiv. Aitäh teile, meile teotuse andmise eest.“

Pere koostegemine leidis aset SEB Heategevusfond annetajate toel.

Anna oma panus: toeta lastele olulisi pereüritusi 5 või 25 euroga. Nii aitad täituda asendus-hooldusel viibivate laste unistustel, pakud neile tavapere lastega võrdseid võimalusi ja soodustad uute peretraditsioonide kujunemist. Iga selline pereürituselt saadud kogemus annab lastele uut mõtteainet, mille kallal pureda, ja kutsub neid üles leidma uusi radu, mida avastada.


Foto: Teele Kaeramaa | Puhka Eestis