Peremajade tagasiside: Oluline oli rõõm enda tehtud asjade üle!

30.01.2023
Tagasiside
Uhutud klaasikillud peopesal

Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskuse ühes peres elavad 6 last ja 3 perevanemat. Peres elavad teismelised noored, kes otsivad ennast ja oma kohta elus, proovivad piire ja otsivad põnevust. 

Üheskoos osaleti klaasikojas meisterdamise töötoas ning perevanem muljetas koostegemise järel: „Käisime Maarja-Magdaleena Gildi klaasikojas. Kui detsembris said noored koos perevanematega jõuludeks valmistada kingitused Tiffany tehnikas ja teha klaasimaali, siis nüüd pani klaasikunstnik tehtud tööd klaasisulatusahju. Tegemist oli tehnikaga, kus kasutasime vanu aknaklaase ja värvilisi klaasist pudeleid. Õppisime, kuidas klaasi sõelutakse, et tekiksid erineva suurusega tükid. Nägime, et tühi klaasist pudel on asendamatu materjal klaasitöötoas. Kildudest saime laduda klaasile mustreid, ja tegime seda just nii nagu soovisime, nii valmisid klaasist loomad ja ehted. Tehtud tööd olid peale sulatust uskumatult ilusad. Kui algselt oli plaan, et selles töötas teeme sõbrapäeva kingitused, siis tore oli kuulda, et noored väärtustavad iseennast ja tegid need ehted kingituseks ka iseendale. Õnneks saime töötoas valmistada piisavalt palju kauneid asju, seega jagub nii endale kui kingituseks. Samuti valmistasime kingitused peresõpradele, tore on neid tähtpäevadel meeles pidada. 

Oluline oli rõõm enda tehtud asjade üle ja mõte, et ei pea poest ostma, kui saab ise teha. Rõõm oli ka koostegemisest, uutest oskustest ja valminud ise tehtud klaasikunstist. Ees ootab veel rõõm oma tehtud asja kinkimisest. Lisaks saime projekti raames õppida, kuidas kingitust põnevalt pakkida.

Praktilise poole pealt oli huvitav vaadata kuidas ühe meie pere noore kunstküüned olid tõeliseks väljakutseks töötoas osalemisel.
Me pere on pereks kasvanud 2,5 aastat ning kord korralt oleme märganud, et noored naudivad järjest enam koos oldud aega. Aitäh suurepärase päeva eest!“

Anna oma panus: toeta lastele olulisi pereüritusi 5 või 25 euroga. Nii aitad täituda asendushooldusel viibivate laste unistustel, pakud neile tavapere lastega võrdseid võimalusi ja soodustad uute peretraditsioonide kujunemist. Iga selline pereürituselt saadud kogemus annab lastele uut mõtteainet, mille kallal pureda, ja kutsub neid üles leidma uusi radu, mida avastada.


Foto: Bill Aboudi | Unsplash