Peremajade tagasiside: meie silmad särasid ja oleme rõõmsalt valmis algavaks kooliaastaks!

4.10.2022
Tagasiside
Vaade Suure Munamäe vaatetornist

SA Tartu Perekodu Käopesa peres elavad 6 last (vanuses 5 kuni 17) ja 5 perevanemat ning nende pere võttis viimasel suve-soojal päeval ette sõidu Võrumaale.

Perevanemad jagasid oma muljeid koostegemisest: „Kuna me kõik armastame väga loomi, siis oli meie soov külastada Alaveski Loomaparki. Väga sõbralik perenaine oli meile giidiks ja rääkis iga aediku juures looma või linnu lugu: kuidas ta sattus loomaparki, mida nad söövad, kuidas käituvad jne. Saime teada, et loomad on täiesti erineva iseloomuga – kui üks karu on laisk ja rahulik ja võib päev otsa pikutada, laskmata end häirida teda vaatavatest inimestest, siis teine karu võib olla väga rahutu ja isegi agressiivne. Saime teada ka seda, et loomad satuvad loomaparki sageli inimese liigse sekku-mise tagajärjel. Kui püütakse „päästa“ loomapoega, kes tegelikult päästmist ei vaja, loobub emas-loom oma pojast ning ilma inimese abita ta ellu ei jääks.

Mõned loomad ei sobi üldse omavahel kokku ja aina kaklevad ning tuleb neid hoida lahus. Lindude aedikus valitseb hierarhia: on „pealik“, kes kõige kõrgemalt kohalt teisi jälgib ning vajadusel tuleb korda looma, teda austatakse ning ta läheb alati esimesena toidu juurde.

Lastele meeldib alati toita loomi, nii oli ka meil kaasa võetud kapsast, kurki, salatilehti, mida kitsed ja jänesed isukalt krõbistama hakkasid. Väga meeldis see, et loomadel ja lindudel olid hästi suured aedikud ja nende elupaik oli nende loomuliku elupaiga sarnaseks kujundatud.

Loomapargist edasi liikusime Suure Munamäe vaatetorni juurde, kus suuremad lapsed said lipata üles treppidest, teised kasutasid lifti. Klaasseinaga lift tõstis meid kiirelt kuuselatvadest kõrgemale – nii mõnelgi läksid sellest sõidust jalad nõrgaks. Kõrgel tornis nautisime imekaunist vaadet. Vaatasime, kuhu suunda jääb kodu ja teised linnad, ka sihtkohtade kaugus oli kenasti kirjas.

Kuna teadsime, et meie perepäev toimub suve viimasel soojal päeval, siis ei kiirustanud keegi koju ning otsustasime ühiselt päeva lõpetada Tamula järves ujumisega. Veest välja tulles vaatasime, kuidas pilvevaip rullib ennast järve kohal lahti, justkui laotaks pehme vatiteki möödunud suvele peale. Meie silmad särasid ja oleme rõõmsalt valmis algavaks kooliaastaks. Tänusõnad SEB Heategevusfondile ja ka Suure Munamäe rahvale, kes meile tasuta sissepääsu ning liftisõidu kinkis!“

Pere väljasõit leidis aset SEB Heategevusfondi annetajate toel. 

Anna oma panus: toeta lastele olulisi pereüritusi 5 või 25 euroga. Nii aitad täituda asendushooldusel viibivate laste unistustel, pakud neile tavapere lastega võrdseid võimalusi ja soodustad uute peretraditsioonide kujunemist. Iga selline pereürituselt saadud kogemus annab lastele uut mõtteainet, mille kallal pureda, ja kutsub neid üles leidma uusi radu, mida avastada.


Foto: Martin Mark | www.suurmunamagi.ee