Peremajade tagasiside: iga koosveedetud üritus tekitab lastes tugevamat ühtekuuluvustunnet

6.07.2022
Blogi
View of Tallinn

SA Elva Laste- ja Perekeskuse peres elavad koos 6 last ja 4 perevanemat, kellel on perena välja kujunenud toredad traditsioonid: ühised filmivaatamised, laupäevased krõbinahommikud ja pühapäevased pannkoogihommikud, laupäevane saunaõhtu jpm. Perevanem kirjutas, et iga koosveedetud üritus tekitab lastes tugevamat ühtekuuluvustunnet. Pikkadel väljasõitudel on väga tore koos arutada maailmaasju ja kuulata teiste arvamusi, kaasa rääkida. Sel korral soovis pere teha väljasõidu Tallinnasse.

Perevanem jagas oma muljeid koostegemisest: „Asjad pakitud, kõht täis ja nii algas meie järjekordne ühine perereis pealinna PROTO avastustehasse. Eeltöö olime kodus ära teinud, nii teadsid lapsed, mis neid ees ootamas. Tallinna linn tervitas meid selge taeva ja päikselise, aga hästi tuulise ilmaga ning nii rääkisime ja arutlesime, miks on mere ääres alati tuulisem kui maismaal. PROTO avastustehases sai iga laps vastavalt oma vanusele valida meelepärased atraktsioonid, mis tundusid huvitavad ja neid siis katsetada. Eriti meeldis lastele virtuaalne paarismäng, kus sai võidu tõsta riiulitelt ja laudadelt asju potidesse ning see tundus ka pealt vaatajatele põnev ja naljakas. Kõndimine tasakaalulindil tundus ka lastele äge ja pakkus võistlusmomenti, kes suudab teha rohkem samme. Kui PROTOS lustitud, siis seejärel seadsime sammud T1 Tallinn Skywheel of Tallinn vaaterattale, et vaadata imelist Tallinna panoraami. Rääkisime ka Ülemiste järvest, et miks on see aiaga piiratud ning huviga kuulasid lapsed ka muistendit Ülemiste Vanakesest ja Tallinna linnast. Tagasiteel koju arutasime, mida nägime ja kogesime. Koju jõudes olid lapsed väsinud, aga ise naljatasid, et sai veedetud üks nutivaba mõnus päev. Täname võimaluse eest veeta perega mõnus ühine päev Tallinnas.“

Elva pere väljasõit leidis aset SEB Heategevusfondi annetajate toel.

Anna oma panus: toeta lastele olulisi pereüritusi 5 või 25 euroga. Nii aitad täituda asendushooldusel viibivate laste unistustel, pakud neile tavapere lastega võrdseid võimalusi ja soodustad uute peretraditsioonide kujunemist. Iga selline pereürituselt saadud kogemus annab lastele uut mõtteainet, mille kallal pureda, ja kutsub neid üles leidma uusi radu, mida avastada.

Foto: Julia Solonina | Unsplash