Ole osake jõuluimest – aita laste unistustel täituda!

26.11.2012

9-aastane Joosep (nimi muudetud) soovis oma kirjas jõuluvanale, et tema suhted emaga paraneksid, sest siis säilib lootus saada tagasi koju. Joosep teab, et kui ema eluviis ei muutu, peab tema jääma pikemaks ajaks turvakodusse ja ta tulevik on lastekodu. Igatsus oma ema ja kodu järele on nagu kiri jõuluvanale, mis jõulumaale kunagi kohale ei jõua ...

Me ei näe varjupaikades ja asenduskodudes elavate laste sisse ega tea, mida nad tegelikult tunnevad siis, kui igal pool räägitakse perekesksetest pühadest – rõõmurohkest ajast, mil kõik lähedased saavad kokku ja juhtuvad jõuluimed. Ka nende laste haiget saanud hing igatseb kodusoojuse ja turvatunde järele.

Juba neljandat aastat järjest kogub SEB Heategevusfond kokku vanemliku hoolitsuseta laste unistused ja soovid, et need jõuluvanale edastada. Paraku ei saa jõuluvana ära võtta Joosepi ega teiste sarnase saatusega laste kurbust ja pakkida kodu suure kingikarbi sisse, millel uhke pael ümber. Kuid jõuluvana saab olla toeks, tuues kodus elavatele lastele tuttavat jõulurõõmu ja maisemate soovide täitumist ka nendele, kelle koduks on sellel jõulukuul laste turva- või asenduskodu (lastekodu).

Ka tänavu kogusime kokku ligi 1200 Eestimaa asenduskodudes peatuva lapse soovid ja kutsume häid inimesi toetama meie projekti, olles nendele lastele jõuluvanaks.

Selleks mine aadressile www.heategevusfond.ee/joulupuu, vali üks laps ja tema soov ning tee annetus vastavalt jõuluvana (loe: oma) võimalustele. Mõned soovid jõulupuul on väga väikesed ja mõned päris suured – on lapsi, kes igatsevad pehmet kaisulooma, patsikummi või kirjusid käpikuid, teised aga unistavad uuest soojast talvejopest või oma mobiilist. Suuremate soovide täitmiseks kogu kokku sõbrad, kes soovivad aidata ja nii võivad ka kopsakamad kingisoovid teoks saada! Heade inimeste tehtud annetuste eest soetab SEB Heategevusfond nimekirjas olevad kingitused, pakib need kenasti ära ja saadab kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Kingipakid jõuavad lasteni jõululaupäevaks.

Suur tänu Sulle, kes Sa koos oma sõpradega aitad teoks teha väikese jõuluime ja teed annetuse, et oleks võimalik valmistada lastele omanimelised üllatused. Kinkida tükike oma ajast, tähelepanust, hingest ja südamest – see tähendab palju.

Vastutav päkapikk Triin Lumi jõuluvana peakontorist (SEB Heategevusfond)