Minni Hiir ja Donald aitasid lapsel leida oma igatsuse

9.02.2014
Uudised

Täna lõppes Tallinnas ringsõit, mille raames oli võimalik nautida maailmakuulsa Disney On Ice jääetendust Maailmafantaasiad. Lummavast kogupereetendusest Saku Suurhallis said osa ka 150 asendus- ja turvakodust kohale sõitnud last Ida-Virumaalt, Kesk-Eestist, Valgamaalt, Tartumaalt, Haapsalust, Pärnust, Harjumaalt ja Tallinnast.

Kaasahaaravas etenduses külastati maagilisi paiku ja nagu ikka muinasjutumaailmas, võitis headus kurjuse.

12-aastane Viktoria Harjumaalt nautis näitlejate uisutamisoskust ning tõdes, et varem on ta uisutamist näinud vaid teleri vahendusel. Kui haldjas etenduse ajal tüdruku suunas võlujõudu täis helmeid puistas, siis sosistas Viktoria kasvataja kõrva: «Ta võlus mind ära, minust sai võluväel praegu uisutaja, ma tunnen seda võlujõudu oma jalgade sees. Kohe, kui koju tagasi jõuame, lähen kooli liuväljale ja näitan kõigile!»

Etendust vaadates tundis kümnene Eduard Ida-Virumaalt ära kurbuse enda sees: «Selline võimas etendus, ja mõtle, samas võib näitlejatel olla päris üksildane tunne, kui nende elu on päevast päeva ratastel ja sõidavad riigist riiki, oma pere juures olla ei saagi... Seda igatsuse asja ma tunnen.»

Etendusele järel avanes 150 lapsel eksklusiivne võimalus kohtuda ja tutvuda Disney armastatud joonisfilmi tegelastega, kus lapsed said Minni ja Miki Hiire, Donaldi ja Kupiga ka ühispilte teha.

Triin Lumi, SEB Heategevusfondi tegevjuht kommenteeris: «Saada osa suurejoonelise lavamängu saladustest oli meie laste jaoks väga väärtuslik! Tänane kohtumine oma ala professionaalidega andis kindlasti lastele enesekindlust ja oli innustuseks leida oma hobi, millele pühenduda. Mitu last etendusest innustatuna homme iluuisutamise treeningutel osaleda tahavad, saame teada juba täna õhtul!»

Muinasjutulise etenduse külastus asendus- ja turvakodudes peatuvatele lastele sai teoks SEB Heategevusfondi, Live Nation Estonia ja Disney on Ice meeskonna koostöös.

Sündmusest võtsid osa: Kiikla Lastekodu, Tilsi Lastekodu, Vinni Perekodu, Tartu Laste Turvakodu, Lõuna-Järvamaa Lasteabiühingu Oisu Perekodu, Asenduskodu Südamepaik, Tallinna Laste Turvakeskus, Järvamaa Lasteabikeskus, Pärnu Lasteküla, Kohtla-Nõmme Lastekodu, Viljandis asuv Perekodu, Tudulinna asenduskodu MTÜ Maria ja Lapsed, Narva-Jõesuu SOS Lasteküla, Valga Lastekodu Kurepesa, Tartu Koidu Keskus, Haapsalu Hoolekandekeskus, Narva Lastekodu, Pärnu Shalom Lastemaja, Põltsamaa SOS Lasteküla, Vahtramägi Mäe-kodu, Keila SOS Lasteküla, Haiba Lastekodu, Elva Perekodu, Tartu Perekodu Käopesa, Keila SOS Noortekodu, Tallinna Lastekodu Nõmme keskus, Pihlaka ja Purde/Hooldekodu tee peremaja, Tallinna Lastekodu Imikute ja Puuetega Laste Keskus, Siimusti Lastekodu Metsatareke.

Allikas elu24.ee