Hobistipendiumi tagasiside: stipendiaat Anna lõpetas kevadel kolmanda kursuse

15.07.2022
Blogi
käe röntgenpilt

SEB Heategevusfondi õppestipendiumi programmi stipendiaat Anna (22) lõpetas kevadel Tartu Ülikoolis kolmanda kursuse ning kirjutas tagasisides: „Sain 2022. aasta kevadsemestri vältel SEB Heategevusfondilt igakuiselt toetuseks isemajandamise stipendiumit. Arstiks õppides on fondi toetus olnud väga suureks abiks. Elan koos õega samas korteris, kes õpib Maaülikoolis veterinaarmeditsiini. SEB Heategevusfondi igakuist isemajandamise stipendiumi kasutan korteri üüri eest tasumiseks. Stipendium on kooliajal olnud väga suureks toeks, kuna selle tõttu sain töötada õppimise kõrvalt vaid osalise koormusega ja ei tekkinud rahalisi probleeme. Tänaseks olen lõpetanud edukalt arstiteaduse kolmanda kursuse ja seega poole õpingutest. Alates juuli algusest saan alustada tööd abiõena, nüüd saan omandada palju suuremal hulgal erialaseid teadmisi ja praktilisi oskusi. Minu igapäevasteks tööülesanneteks on patsientide eluliste näitajate (vererõhk, temperatuur, veresuhkur jne) mõõtmine, ravimite laiali jaotamine ja erinev manustamine ning vereproovide võtmine. Lisaks erinevate haavade ja dreenide/kateetrite hooldamine, sidumine ja vajadusel eemaldamine, patsientidelt anamneesi võtmine ja nende operatsioonideks ette valmistamine ning nende erinevate murede lahendamine. Töö käigus omandatud teadmised ja praktika käigus omandatud oskused jäävad tunduvalt paremini meelde ning tunnen, et abiõena töötamine on väga kasulik.

Kokkuvõtteks võin öelda, et SEB Heategevusfondi igakuiselt makstav isemajandamise stipendium on olnud mu õpingute jooksul suureks toeks. Selle abil olen saanud töötada normaalse koormusega nii, et suurem rõhk läheb õpingutele. Seega ei ole tekkinud stipendiumi abiga rahalisi probleeme ning olen saanud keskenduda teadmiste omandamisele.“

Anna oma panus: toeta lastele olulist huvisid 5 või 25 euroga. Nii aitad täituda asendushooldusel viibivate laste unistustel ja pakud neile tavapere lastega võrdseid võimalusi.

Foto: Owen Beard | Unsplash