Hobistipendiumi tagasiside: Fondi toetus on mind iseseisvamaks muutnud ja toimetulekut suurendanud

26.07.2023
Tagasiside
Juuksur värvib juukseid

SEB Heategevusfondi õppestipendiumi programmi stipendiaat on olnud kolmel aastal 18-aastane Sveta. Viimasel semestril toetas SEB Heategevusfond noort neidu isemajandamise stipendiumiga (100 eurot kuus, perioodil veebruar kuni juuni) ning lisaks määrati 100 eurot õppevahendi soetamiseks.

Sveta kirjutas oma tagasisides: „Õppisin Ametikoolis juuksuri erialal 3 aastat ning sellel suvel lõpetasin. Valisin selle eriala, sest pisikesest peale on mulle meeldinud punuda patse ja teha soenguid, hiljem lisandus ka huvi meigi tegemise vastu.

Kuna kool on perekodust kaugel ja bussi piletid on kallid, siis tänu selle stipendiumile olen saanud soetada omale bussipiletid nii koju sõitmiseks kui ka tagasi kooli. Isemajandamise stipendiumi eest olen saanud osta omale ka kinopileteid, meigitarbeid jm. Tänan selle võimaluse eest, ilma stipendiumi abita oleks nende soetamine keerulisem olnud.

Olen meeletult tänulik võimalusest saada õppestipendiumit selleks, et soetada omale vajalikud õppevahendid. Koolis on meil võimalus erinevaid juuksuritarvikuid ja vahendeid ise osta. Meile tehakse erinevate toodete tutvustusi ja koolitusi, kus saame infot mitmesuguste toodete kasutamisest ning neid tooteid on võimalik soodsamalt osta. Koolis on ka erinevaid võistlused, millest saame osa võtta ja ennast rohkem arendada, kuid soengute kaunistused peame ise muretsema. Selle viimase õppestipendiumi toetuse eest soetasin omale uued masinad ja shaveri.

Osalesin ka mitmel SEB Heategevusfondi karjääripäeval rahatarkusest ja seksuaalharidusest, kus sain ennast rohkem harida ja palju huvitavaid asju teada. Käisin suhtekoolitusel eelmisel talvel ja lisaks jätkukoolitusel. Nendel koolitustel sai ka ennast rohkem tundma õppida ja julgust rohkem enda sisse piiluda. Selle aasta kevadel sain koolis neid suhteteadmisi jagada ka klassikaaslastele ning õpetajale. Sain oma teadmistega aidata mõnda klassikaaslast, et aidata neil tulla toime enda tunnetega. Õpetasin ka peegeldamist oma koolikaaslastele, kuna juuksuri töös on kliendi mõtete ja tunnete peegeldamisel väga tähtis osa. Väga tore, et noortele võimaldatakse selliseid asju ja kindlasti suhtekoolitus on väga tore - seda võiks rohkem teha isegi noorematele.

Fondi toetus ja koolitustel osalemine on mind iseseisvamaks muutnud ja toimetulekut suurendanud.“

SEB Heategevusfondi stipendiumiprogramme antakse välja heade annetajate toel kaks korda aastas. Anna oma panus: toeta lastele olulist huvisid 1 või 10 euroga. Nii aitad täituda asendushooldusel viibivate laste unistustel ja pakud neile tavapere lastega võrdseid võimalusi.

Sellest, kuidas suhtluskoolitus aitab 15-25-aastaseid noori ning mis teemasid koolituse käigus õpetatakse, saab lisaks lugeda Ma armastan aidata blogipostitusest ning anda oma panuse.


Foto: Maksim Chernishev | Unsplash