Tunnustusauhind „Lastega ja lastele“

Aita tunnustada lapsi, noori ja täiskasvanuid, organisatsioone ning ühendusi, kes oma algatuste või pikaajalise tegevusega on oluliselt panustanud laste ja noorte heaolusse!

Taotlus kandidaadi esitamiseks

Skulptor Tauno Kangro koolitas meistriklassis sadat tulevast talenti

20.06.2016

Jaaninädala esmaspäeval võtsid sada turva- ja asenduskodudes peatuvat last üle Eesti SEB Heategevusfondi eestvedamisel ette sõidu Laitse Grantiitvillasse, et osa saada innustavast skulptuuritöötoast skulptor Tauno Kangro juhendamisel. Meistriklassis osalesid lapsed Eestimaa erinevatest piirkondadest: Tartust ja Tartumaalt, Tallinnast, Jõgevamaalt, Pärnust, Viljandimaalt, Ida-Virumaalt, Haapsalust, Harjumaalt jm.

Töötoa eel said lapsed osa elamusterohkest ringkäigust kunstniku tööruumidesse, et ammutada inspiratsiooni meistri tehtud skulptuuridest. Lapsed osalesid modelleerimise meistriklassis, kus olid kaasatud kostümeeritud modellid, et jäädvustada inimest just nii, nagu teevad seda kunstnikud ise.

Vahva oli vaadata, kuidas väikesed ise võtsid pihku haamri ja naela ning üritasid seda töö alusesse lüüa. Oluline oli ISE tegemine! Kõik lapsed olid töösse kaasatud ja keegi ei jäänud kõrvale. Nii mõnigi algaja skulptor kaasas oma töö täiustamisesse Tauno Kangro enda. See, kuidas ta lastega kontakti leidis, oli muljetavaldav. Kõik, kes tema poole pöördusid, said kiita ning ta oskas just selle lapse töös leida ja välja tuua huvitava või ilusa asja.

Skulptor Tauno Kangro hindas noorte tehtud töid individuaalselt ning tõi välja iga lapse loomingu tugevused ja eripära: „Kõik lapsed on andekad – nad on andekamad, kui me seda üldse arvate oskame. Igale lapsele tuleb anda võimalus oma anne üles leida!“ ütles Kangro.

Loe pikemalt