Tunnustusauhind „Lastega ja lastele“

Aita tunnustada lapsi, noori ja täiskasvanuid, organisatsioone ning ühendusi, kes oma algatuste või pikaajalise tegevusega on oluliselt panustanud laste ja noorte heaolusse!

Taotlus kandidaadi esitamiseks

Rahvusooperi külastus ja kohtumine Pipi Pikksukaga

03.04.2011

2. aprillil sõitsid turvakodude lapsed üle Eesti kokku Tallinnasse Rahvusooperisse Estonia, et osa saada hiljuti lavale tulnud Pipi Pikksuka etendusest. Pipi lustakaid seiklusi nautisid teiste teatrisõprade hulgas 150 turvakodude last Tartust, Tallinnast, Pärnust, Harjumaalt ja Ida-Virumaalt.

Hommikul Estoniasse jõudes ootas lapsi esmalt ees elamusterohke ringkäik teatrimaja tagaruumidesse. Neil oli võimalus kiigata lavale ja orkestriruumi, kus tehti viimaseid ettevalmistusi etenduseks, grimmituppa härra Nilssonile kõrvade kleepimise ja Pipile tedretähnide joonistamise hetkel. Heideti pilk ka näitlejate garderoobidesse, maali- ja dekoratsioonisaali, balletitundi jt ruumidesse, kus kees etenduse eel vilgas elu. Lapsed olid rõõmsalt elevil, et said olla lavastuse ettevalmistuse keskel. 

Etenduse järel ootas lapsi Sinises saalis kõhutäide, et pikal teel tagasi koju nälg näpistama ei hakkaks. Suur oli laste imestus, kui nende seltsi tulid Pipi Pikksukk (Nele-Liis Vaiksoo) koos härra Nilssoniga, jagades meeKohtumine Pipigaleldi autogramme noorte austajate kavalehtedele.