Tunnustusauhind „Lastega ja lastele“

Aita tunnustada lapsi, noori ja täiskasvanuid, organisatsioone ning ühendusi, kes oma algatuste või pikaajalise tegevusega on oluliselt panustanud laste ja noorte heaolusse!

Taotlus kandidaadi esitamiseks

Poolsada last osales rattamaratonil

15.09.2012

SEB 15. Tartu Rattamaratoni lastesõitudel osalesid laupäeva pärastlõunal paari tuhande ratturi seas ka viiskümmend turvakodudes peatuvat last Tallinnast, Harjumaalt, Tartust ja Ida-Virumaalt. See oli ühtlasi ka turvakodude laste sportliku suve lõpuürituseks ja nii mõnegi lapse rattasõidu debüüt toimus just selle maratoni minirajal.

Oleme veendunud, et rattapedaale vändates saavad lapsed kergemini võitu ka oma hirmudest ja muredest.

Kolmene Kevin L. Tallinnast hõikas rajal ratta seljas kimades ja samal ajal sõpru innustades: „Kimame sajaga, kimame lõpuni, kimame!“

Meie turvakodudes peatuvad lapsed ei oska tihtipeale nädala alguses klassis oma nädalavahetuse tegemistest midagi rääkida. Seekord helistas kaheksase Toomase klassijuhataja esmaspäeva pärastlõunal turvakodusse ja uuris, mis seal toimus. Poiss oli veel kord kõik laupäevased sündmused läbi elanud, jagades uhkusega võistluspäeva muljeid ja tundes heameelt, et ka temal oli avanenud võimalus Tartus käia.
Hea tava kohaselt lõppes laste spordipäev Aura veekeskuses, kus sai basseinis lõõgastudes oma väsinud lihaseid leotada.