Tunnustusauhind „Lastega ja lastele“

Aita tunnustada lapsi, noori ja täiskasvanuid, organisatsioone ning ühendusi, kes oma algatuste või pikaajalise tegevusega on oluliselt panustanud laste ja noorte heaolusse!

Taotlus kandidaadi esitamiseks

Maijooksust tundis rõõmu 100 turvakodude last

22.05.2011

21. mail toimus Tallinnas Lauluväljakul 24. SEB Maijooks, millest võtsid osa ka turvakodude lapsed üle Eesti. Annetajate abiga said spordist tulevast positiivsest energiast osa ka lapsed, kellel muidu selleks võimalusi ei ole.

Maijooks oli avaürituseks turvakodude laste spordisuvele, mil SEB Heategevusfondi toel plaanitakse osaleda erinevatel rahvaspordiüritustel, et süstida spordipisik ka turvakodudes peatuvatesse lastesse. Maijooksul osales ligi 100 last Pärnumaalt, Harjumaalt, Tartumaalt, Ida-Virumaalt ja Tallinnast, kes läbisid lastejooksu 250 m või pika 7 km distantsi. Kõige nooremad osalejad olid lasterajal 2-aastased ja vanimad suurel rajal jooksnud 18-aastased turvakodudes peatuvad tüdrukud.

Koostöös Sportland Eestiga loositi Maijooksul osalenud turvakodude laste vahel välja ka Nike jooksujalanõud. Fortuunaks oli laval Maijooksu värske võitja Jekaterina Patjuk ja võitjaks osutus 9-aastane jooksusõber Sandra Ida-Virumaalt. Sandra jagas oma rõõmu: “Ma olin esimest korda Tallinnas, ma esimest korda võitsin, AINULT mina võitsin!” Tüdruk oli kindel, et sellel suurel ja enam kui 12 000 osalejaga spordipäeval oli vaid üks võitja, kelleks oligi tema ise!