Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Kuidas tekivad fondi vahendid?

  • 2006. aastal allkirjastasime SEB Eesti Ühispangaga koostöömemorandumi, mille kohaselt toetab pank heategevusfondi 15 aasta jooksul 1,3 miljoni euroga.
  • Kaks korda aastas korraldame üleriigilise kampaania, mille eesmärk on juhtida tähelepanu laste muredele ja millega kutsume üles kõiki häid inimesi annetama vanemliku hoolitsuseta laste heaolu parandamiseks.
  • 2009. aastal sai alguse “Jõulusoovide puu” – projekt, kus asenduskodudes peatuvad lapsed saavad võimaluse kirjutada jõuluvanale oma südamesoov. Heade annetajate abil leiavad kõik lapsed igal aastal jõululaupäeval kuuse alt endanimelise kingituse.
  • Korraldame ka väiksemaid toetusaktsioone koos meie heade toetajatega. 2007. aastal sai SEB Balti Korvpalliliiga raames teoks projekt “Kolmikefekt”, kus iga mängija tehtud kolmepunktivise oli väärt kaks eurot ning Eesti meeskondade poolt hooaja lõpuks teenitud raha kasutati lastele sportimistarvete ostmiseks. Pikaajalistest projektidest võib nimetada koostööd Tallink Grupiga, mis sai alguse 2006. aastal, seda annetusraha kasutatakse sihtotstarbeliselt asenduskodu lastele vaba aja tegevuse korraldamiseks.
  • Oleme SEB töötajate hulgas läbi viinud heategevuslikke projekte, millega kogusime laste turvakodudele enam kui 550 lasteraamatut, hulgaliselt lauamänge, koolitööks vajalikke vahendeid, filmi- ja muusikaplaate, sooje mütse-salle-sokke-kindaid jm.
  • SEB spetsialistid aitavad investeerida fondi vara, mida kohe ei kasutata. SEB Panga toetusest kogunenud fondi vara oleme investeerinud madala investeerimisriskiga nii, et fond teeniks täiendavat tulu. Portfelli suurus 2015. aasta lõpuks oli 450 000 eurot. Eesmärk on pikaajaliste investeeringutega kasvatada põhikapitali, et teenitud tulu toetaks fondi põhitegevust. See tagab fondi jätkusuutlikkuse ja võimaldab finantseerida tööd lastega ka aastakümnete pärast.
Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.