Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Koolivaheaja reis Jurmala veeparki: „Kuidas mullid vannis otsa ei saa?“

04.01.2019

Aasta esimesel reedel võtsid 200 Eestimaa asendus- ja turvakodus elavat last ette traditsioonilise koolivaheaja reisi meie lõunanaabrite juurde Lätti, külastades Jurmala veeparki.

Reisi Jurmala veeparki ootavad lapsed igal aastal pikisilmi. Paljudes peredes on see juba vahvaks talviseks traditsiooniks saanud: lapsed teavad, mis neid ees ootab ja on minekust väga elevil.

Veepargis jagus huvitavat tegevust igale vanusele. Jurmalas on ju teadupärast kõige vingemad liutorud! Nauditi ka kõiki saunu ja mullivanne. Mitmel perel oli kaasas ka uusi lapsi, kellest enamik polnud nii suures ujulas käinud. Lapsed olid erinevates basseinides veemõnusid nautides elevil ja õnnelikud.

Veekeskuse külastus on lastele ka hakkamasaamise ja toimetuleku kool – ollakse ikkagi ju sedavõrd suures ujulas ja tundmatus kohas, tundmatute inimeste seas. Ning peale ujumise ja basseinides mõnulemise said lapsed ka omavahel teises keskkonnas suhelda. Laste arvates jäi külastus kuidagi lühikeseks, sest aeg lendas tõesti kiirelt.

Tagasiteel koju oli väljas pime ja seda enam pääses mõjule Riia linna kauni jõuluvalgustuse ilu, mis lummas nii suuri kui ka väikesi. Pikk sõit oli igati asja ette, sest andis palju häid emotsioone ja vahva kogemuse aasta algusesse. Toredaid muljeid jagus veel mitu päeva tagantjärele.  

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.