Mida kinkida suurele lapsele, peatselt elluastuvale noorele?

See võib olla päris keeruline, sest õigupoolest vajab omapäi elama asuv noor ju peaaegu kõike. Enamasti ongi suurte laste soovid väga praktilised, olenevalt hetkevajadustest, õpitavast elukutsest või hobidest. 

Suure lapse jõulusooviks on sageli kinkekaart. Nii saab ta ise valida endale need kõige tarvilikumad ja meelepärasemad asjad.
19-aastane Andrus õpib kolmandal kursusel kokandust ja seisab iseseisvasse ellu astumise väravas. „Toiduvalmistamine meeldib mulle üle kõige. Küll oleks tore omada täiesti enda isiklikke köögitarvikuid,“ ütleb ta. Sellepärast loodab Andrus jõuluvanalt saada mõne suure kaubanduskeskuse kinkekaarti, mille eest ta ostaks köögiasju.
Ka Aleksander (19) alustab järgmisel aastal iseseisvat elu – koos vennaga. Kinkekaardi abil oleks väga hea uude elamisse vajalikke asju soetada; tema ootab Põhjakeskuse kinkekaarti. See rõõmustaks ka Jannot (19), kes kasutaks Põhjakeskuse kinkekaarti uute jalanõude jaoks.

Igapäevased töövahendid
Virgo (18) on väga suur tehnikahuviline. Lausa nii suur, et tal on renditud garaaž, kus noormees remondib sõprade autosid ja oma võrri. Igal võimalusel täiendab Virgo oma tööriistavarustust ning jõuluvanalt ootab ta sel aastal momentvõtit. „See tööriist on ühes korralikus garaažis asendamatu,“ selgitab ta.
Kairi (19) on otsustanud oma elu siduda toidutegemisega. Ta lõpetab kevadel kokakooli ja alustab iseseisvat elu. Oma tulevasse kööki soovib ta kindlasti blenderit, mille abil saab katsetada põnevaid retsepte ja kogeda uusi maitseelamusi. Äkki jõuluvana aitab?
Meelise (19) elu suurim armastus on muusika. „Tegelen paljude huvialadega – osalen Vene Noorsoo Teatri etendustel ja produtseerin stuudios sõpradega muusikat. Muusika on suurem osa minu elust. Praeguste kõrvaklappide helikvaliteet on halb ja üks pool ei tööta üldse. Kuna mu kõrvakuulmine on halvenenud, on eriti oluline, et heli kvaliteet oleks hea. Abiks oleksid korralikud kõrvaklapid,“ kirjutab ta.
Jõgevamaal elavast Kadist (20) on kohe saamas politseinik. Loomulikult peab korravalvur olema tipp-topp füüsilises vormis ja selle hoidmisega tegeleb Kadi iga päev. Talle meeldib võimlemine ja ta oleks rõõmus, kui jõuluvana tooks uue võimlemismati.
Tartus elav Kevin (21) on otsekui oma pere juuksur. Tema ülesanne on hoida korras pere poiste soengud. Tarviline tööriist selleks on muidugi juukselõikusmasin. Paraku on senine aparaat vana ja väsinud. „Ehk toob jõuluvana uue? Saaksin proovida ka uusi soenguid teha, modellid on mul omast käest võtta,“ ütleb Kevin.

Välimus on tähtis
Muidugi on noore inimese jaoks välimus tähtis. Hea väljanägemise eest hoolitsemine on ühtviisi oluline nii neidudele kui ka noormeestele.
Korrektne välimus on Tartu noormehe Harri (20) jaoks tema kaubamärk. Habe peab olema alati värskelt aetud ja seda on mõnus teha korraliku pardliga. Sellepärast soovibki ta kingikotist leida kvaliteetse pardli.
Samuti Tartus elaval Eliisabetil (19) on ilusad pikad ja paksud juuksed. Ta on nende üle hästi uhke, ja õigusega! Neiu sooviks on oma juuste eest veel paremini hoolt kanda ja talle on jäänud Kaubamajast silma mõned head juuksehooldustooted. „Tore oleks neid minna ise valima ja kinkekaardi abil osta,“ ütleb ta.

Parfüüm – noorte lemmikkingitus
Parfüümid on läbi aastate olnud noorte lemmikkingitused. Eks selle kandmine lisab ka enesekindlust ja iseteadlikkust, mida noor kindlasti vajab.
Tartu noormees Koit soovib saada endale uut parfüümi ning tahaks selle ise Kaubamajast kinkekaardi abil välja valida. Koit on gümnaasiumiõpilane, kes lisaks abituuriumile käib ka tööl ja kogub raha iseseisva elu alustamiseks.

Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – sütitab avastamiskihku, paneb teadmisi proovile või õpetab mõnda uut oskust. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi.
Jõuluõhtul kingituste jagamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk. Aga aastas on 12 kuud, 365 päeva, 8760 tundi, 525 000 minutit ja 31 536 000 sekundit. Iga päev, tund ja hetk inimese elus on võrdselt tähtis!
Unistused ei lõpe jõuludega. Kõik perekodudes kasvavad lapsed soovivad igapäevaelust rõõmu tunda ja hobidega tegeleda aasta läbi, täpselt samuti nagu koos vanematega kasvavad lapsed. Seepärast vajame järjepidevat toetust. Oleme tänulikud, kui teete püsiannetuse, sest koos saame teha suuri tegusid iga päev.
Panusta 3 eurot kuus ja kingid lastele eduelamusi, uusi kogemusi või toetad noori hariduse omandamisel, mis on elutähtis iseseisvasse ellu astumisel. Anna oma väike panus, et asenduskodus elaval lapsel oleks samasugune toetav ja arendav keskkond nagu meie oma peres kasvavatel lastel.