Tartumaa

SA Tartu Perekodu Käopesa, MTÜ Vahtramägi, SA Elva Laste- ja Perekeskus ja Tartu Laste Turvakodu
Jõulumaja nr 22
kõigil lastel on kingid olemas
Nimi Vanus Keel Unistus Hind Kingitus
Kermo 9 a eesti keel Mängurobot. Kermo on meie pesamuna, kes mängimisest veel väga lugu peab. Robot oleks talle vahva mängukaaslane.
Aigar 10 a eesti keel Suured kõrvaklapid. Aigar vaatab palju videoid ja kõrvaklappidega saaks ta seda vaikselt teha, et teisi mitte häirida.
Gennadi 10 a eesti keel Puldiauto. Gena on suur autode fänn ja eriti meeldivad talle bemmid. Tänaval võib ta lõputult autosid jälgida ja arutleda, kuhu keegi teel on.
Karolina 11 a eesti keel Käsipagasi kohver. Laagrites, tädi juures ja tugiperes käies ei mahu Karolinal asjad ühte kotti ära. Mitme väikese koti asemel oleks mugav ühe kohvriga läbi ajada.
Aivar Andre 11 a eesti keel Akupank. Aivari telefoni aku peab väga vähe vastu. Sellel aastal käib ta ka kaugel koolis ning läheb koolist otse trenni. Seega oleks ka kasvatajatel süda rahulikum, kui akupank hädaolukorras käepärast oleks.
Rivo 12 a eesti keel Juhtmevaba kõlar. Rivo on praegu natuke liiga palju telefoni- ja nutimaailma sukeldunud, sageli ka kõrvaklapid peas. Suvel oli ta hea meelega nõus välja minema, kui võib ka õues muusikat kuulata. Kõlarit on hea välja kaasa võtta, et jalgpallimängu taustaks kuulata või lihtsalt värskes õhus olemist huvitavamaks teha.
Marit 12 a eesti keel Kinkekaart. Maritil on atoopiline dermatiit ja ta tahaks enda tundlikule nahale näomaski või kreemi valida.
Anu 13 a eesti keel Juhtmevaba kõlar. Anu on väga emotsionaalne ja leiab muusikast kosutust. Ta kuulab seda vahel ka õppimise taustaks, praegu oma telefoni kõlarist.
Jane 15 a eesti keel Blender. Janele meeldib väga süüa teha, eriti magustoite ja küpsetisi. Samas on Jane suur spordisõber. Vabal ajal tegeleb ta ratsaspordiga. Blenderiga on hea tervislikke smuutisid teha, et ennast sportlikus vormis hoida.
Martin 15 a eesti keel Jalgpalli säärekaitsmed ja väravavahi kindad. Martin käib jalgpallitrennis ja vajab mängimiseks varustust.
Annaliise 15 a eesti keel Akupank. Liisu on väga asjalik, iseseisev ja abivalmis tüdruk. Sageli on just tema see, kes kasvatajate palvel poodi või apteeki läheb. Kuna oma telefoni kasutab Annaliise palju, siis oleks akupank talle pikkadel päevadel abiks.
Mario 16 a eesti keel Kõrvaklapid. Mario lemmikmuusika on eesti hiphop ja emotsionaalsetel hetkedel armastab ta seda kõvasti kuulata. Kuna see peres alati teistele liikmetele ei pruugi sobida, saaks Mario korraks end oma muusikaga kahekesi ümbritsevast välja lülitada.
Raido 17 a eesti keel Kõrvaklapid. Raidole meeldib üksinda aias kiikumas käia ja sellel ajal muusikat kuulata. Kuna MP3-mängija tal juba on, siis selle juurde kuluks uued kõrvaklapid ära.
Dagnar 17 a eesti keel Kõrvaklapid. Käin iga päev jooksmas ning siis oleks hea telefonist taustaks muusikat kuulata. Kuulan kogu aeg muusikat, see aitab mul rahuneda ja keskenduda.
Ain 19 a eesti keel Sportlandi kinkekaart. Olen sportliku eluviisiga ning see kaart on abiks, et osta mõni vajalik tarbeese. Ainile meeldib jalg- ja võrkpalli mängida ning jooksmas käia.
Ken 19 a eesti keel Rahakott. Selline meeste rahakott oleks igati tarvilik ese, sest Keni praegune rahakott on juba päris kulunud ja vana.
Aleksander 19 a eesti keel Kaubamaja kinkekaart. Soovin endale uut ilusat kikilipsu, millega viisakamatel üritustel käia, aga ei tea kohe täpselt, milline see olla võiks.
Jaanika 19 a eesti keel Mini-krepitangid. Kuna minu juuksed on üsna õhukesed, saaksin krepitangidega kohevamaid soenguid teha. Kasutaksin seda võimalust nii tähtsate sündmuste kui ka väljaskäimiste jaoks.
Jõulumaja nr 23
kõigil lastel on kingid olemas
Nimi Vanus Keel Unistus Hind Kingitus
Beebitüdruk   eesti keel Laulev mänguasi. Piiga on alles kõhubeebi ja sünnib detsembris. Mänguasi on tema emotsioonide arendamiseks.
Lisette 1 kuud eesti keel Võrevoodile laulev karussell või laulev mänguasi. Beebile sobilik vahva mänguasi on hea emotsioonide arendamiseks.
Rene 1 a eesti keel Pealeistutav auto. Renele meeldib üle kõige autoga sõita.
Ken Markus 1 a eesti keel Lego Duplo Minu esimesed klotsid. Ken Markusele meeldib koos Rometiga ehitada klotsidest torne ja maju.
Romet 2 a eesti keel Duplo lego Minu esimesed autod. Romet on aktiivne meistrimees, kes suure huviga ehitab mängutoas klotsidest torne.
Aleksandra 2 a vene keel Numbritega magnettahvel. Aleksandra on väike aktiivne tüdruk, kellele väga meeldib magnetitega mängida.
Kevin 7 a eesti keel Elektriline õhujalgpall. Poiss on igatsenud endale alati venda. Kuna tal venda ei ole, siis loodab ta vinge jõulukingitusega rohkem sõpru leida. Vaata kirja
Riko 9 a eesti keel Trikitõukeratas. Riko on aktiivne spordipoiss, talle meeldib oma võimeid proovile panna. Riko on üldse väga püüdlik ja tubli laps. Ta ootab oma suure soovi täitumist pikisilmi.
Angela 12 a eesti keel Kosmeetikakott + noore neiu meigitarbed. Angela on väike neiu, kellele meeldib ennast kenaks ehtida ning keda huvitavad mood ja stiilne väljanägemine.
Renata 13 a eesti keel Ehetekarp koos üllatusega. Noor neiu armastab teatrit ja filmikunsti ning unistab näitlejaks saamisest. Jõuluvanalt soovib midagi päris oma, - väikest ehetekarpi, millesse saab peita oma väiksemad saladused ja ehted.
Kretlin 13 a eesti keel Juuste koolutaja. Kretlin on julge tüdruk, kellele meeldib esineda ja laulda. Kuna tal tuleb aeg-ajalt esinemisi ette ka koolis, siis on välimus ja sätitud juuksed olulised. Pulksirgete juustega tüdruk unistab lokilisest soengust ning loodab, et jõuluvana täidab selle unistuse. Vaata kirja
Evelin 16 a eesti keel Juuste sirgendaja. Evelinil on pikad ilusad juuksed ja ta teeb endale meelsasti erinevaid soenguid. Vaata kirja
Jõulumaja nr 24
kõigil lastel on kingid olemas
Nimi Vanus Keel Unistus Hind Kingitus
Mihhail 3 a eesti keel Laavalamp. Mihhail on sügava erivajadusega 3-aastane poiss, kes ei ole oma tervise tõttu suuteline iseseisvalt liikuma. Talle meeldib jälgida tema ümber toimuvaid valgusmänge. Vaikselt liikuvad mullid ja värviteraapia mõjuks talle väga rahustavalt.
Rebeca 3 a eesti keel Lumekuninganna pusle- ja värviraamat. Rebeca lemmiktegelane on loomulikult Elsa Lumekuninganna multikast. Piiga meelistegevus on praegu puslede kokkupanek. Rebeca soovib üle kõige jõuluvanalt Elsa pusle- ja värviraamatut.
Kaisa 4 a eesti keel Mänguasjakäru ja Barbie nukk. Kaisale meeldib kõige rohkem tegutseda koos oma õdedega. Mänguasju on vahel vaja ühest toast teise transportida, seega oleks väga vaja ühte mõnusat mänguasjakäru, mida saab suvisel ajal ka õuemängudes rakendada. Väikse tüdrukuna igatseb ta ka ühte Barbie nukku, kes oleks väga ilus ja kauni kleidiga. Nukuga tegutsemine elavdab fantaasiat ja arendab mänguoskust.
Mike 5 a eesti keel Ninjago raikujuline pommitaja. Mike on suur legofänn. Talle meeldivad väga igasugused legod, aga suur unistus on Ninjago raikujuline pommitaja.
Danil 5 a eesti keel Pusleraamat ja auto Autode multifilmist. Danil on väga suur Pikne McQueeni fänn ja selleks, et kingitus oleks ka arendav, sobiks Danilile üks vahva pusleraamat. Toreda lisana oleks kingituse juures üks McQueeni mudelauto, sest eelmine läks katki. Kodus on Danilil aga autovaip juba olemas, mis ootab nukralt uut ralliautot.
Patrick 6 a eesti keel Suletekk. Patrick on sügava erivajadusega poiss, kes oma tervisliku seisundi tõttu peab enamiku ajast liikumatult voodis või istetoolis veetma. Soe suletekk parandaks tema kehvast verevarustusest tingitud pidevat külmatunnet.
Ken-Gregori 7 a eesti keel Muusikaga öölamp. Ken-Gregori on sügava erivajadusega vahva poiss, kes mõnikord on pisut rahutu, kui tema ümber on vähe tegevust. Et laps saaks lõõgastuda ja rahulikult uinuda, oleks suurepäraseks abimeheks muusikaga öölamp, mis valgustab tuba tähtedega ja mängib muusikat.
Liisbet 7 a eesti keel Lastesüntesaator. Liisbet on elava loomuga erivajadustega tüdruk, kellele meeldivad üle kõige muusika ja helid. Miks mitte pakkuda lapsele võimalust luua klaveripalasid ja olla nagu väike Mozart.
Jan 7 a eesti keel Lego Ninjago linnajaht. Nagu paljudele poistele, meeldib Janile vabal ajal legodega mängida. See on arendav ja loovust ergutav.
Liis 9 a eesti keel MP3-mängija ja kõrvaklapid. Liis on suur muusikasõber. Talle meeldib kuulata kõrvaklappidega muusikat eelkõige enda rahustamiseks.
Randy 9 a eesti keel Kaasaskantav kõlar. Randy soovib nii väga kaasaskantavat kõlarit, sest ta on teistel näinud ja arvab, et siis on ka tema populaarne poiss. Kõlarist räägib Randy igal võimalusel ja usub siiralt, et jõuluvana talle selle toob.
Kadri 10 a eesti keel Soengumannekeen. Kadri on tõeline väike preili, kellele meeldib tütarlapselikult riides käia, ehtida ennast ja teha nii endale kui ka teistele lastele erinevaid soenguid. Tihti teeb ta oma nukkudele ilusaid patse, kuid nukkude juuksed ei ole nii pikad. Kuna sõbrad ei suuda nii kaua paigal püsida, soovis Kadri jõuluvanalt saada pikkade heledate juustega soengumannekeeni, mille peal saab oma oskusi harjutada.
Kevin Sander 10 a eesti keel Puldiauto. Kevin on suur ralliautode fänn ja soovib oma vennaga ägedaid rallisid korraldada, siiani ei ole olnud võimalik neid puldiauto puudusel korraldada. Nüüd loodab Kevin südamest, et sel aastal toob jõuluvana talle kauaigatsetud mänguasja.
Silver 11 a eesti keel Starwarsi lego. Silverile pakub legode kokkupanek suurt huvi, kuna talle meeldivad rahulikud ja loovad tegevused ning asja valmimisel tajub laps eduelamust.  
Elari 11 a eesti keel Lego Ninjago. Elari ostab oma taskurahast sageli legosid ja õhtuti valmivad võimsad fantaasiaehitised, kus kõik tegelased on rakendatud põnevatesse rollidesse. Eriline huvi on praegu lego Ninjago tegelaste vastu ja poisi suurim soov on saada jõuluvanalt vahva komplekt.
Raul 11 a eesti keel Puldiauto. Nagu vend Kevin, on ka Raul suur puldiautode fänn ja ootab väga, et saaks koos vennaga võidusõite korraldama hakata.
Iiris 11 a eesti keel Soengumannekeen. Iiris on Downi sündroomiga tore tüdruk, talle meeldivad rahulikumad ja aeglasemad tegevused. Lemmiktegevuseks on mängud, kus ta saab nukkude juustega tegeleda: kammida, hobusesaba teha, keerutada patsideks või krunnideks. Kuna Iiris elab üksi oma toas, oleks talle sobilik rahustavaks tegeluseks omaenda soengumannekeenile soengute sättimine. Kingitus olemas
Kirsika 12 a eesti keel Soengumannekeen. Kirsika on juba sellises vanuses, et järjest olulisem on oma välimuse eest hoolitsemine. Ta tunneb üha rohkem huvi meigiasjade ja soengute tegemise vastu. Oma pikki juukseid tahaks ta erinevatesse soengutesse sättida ja ka nooremad õed oleksid rõõmsad, kui nende juustesse oleksid ilusad patsid punutud. Soengumannekeen oleks harjutamiseks parim!
Säde 13 a eesti keel Käekell - täpselt sellist meil ei ole , saame asendada . Säde käib uues kohas taekwondo trennis. Trennikoht on kaugel ja sinna peab sõitma kahe bussiga. Selleks, et õigel ajal bussi peale jõuda, oleks Sädele tore kingitus käekell, et ta õpiks oma aega planeerima.
Mihkel 13 a eesti keel Kinkekaart. Mihkel käib väga tihti oma tugiisikuga elamusretkedel. Matkamisel tekib väga palju emotsioone, eriti talvel lume sees sumbates ja lumelinna ehitades. Kuna Mihkel on kasvueas, oleks ta eriti rõõmus uute matkariiete ja -jalatsite üle. Neid saab ta ise valida Sportlandist.
Rosalya 13 a eesti keel Kinkekaart. Oleks tore, kui pärast sauna saaks selga panna laheda pidþaama koos hommikumantliga ning seejärel voodisse pugeda. Selle sooviks Rosalya ise Lõunakeskusest valida.
Meriliis 13 a eesti keel Kõrvaklapid. Meriliis on väga armas ja tagasihoidlik tüdruk, kellele meeldib vabal ajal oma toas muusikat kuulata. Muusika kuulamine on vaheldus raamatute lugemisele ja ratsutamisele.
Urmas 14 a eesti keel Akupank. Urmas soovib üle kõige endale kingiks akupanka, kuna tänapäeva noorus on interaktiivne ning kogu elu on mobiilis. Seal saab kasutada Stuudiumit, et õppimist vaadata, Youtube'i, et muusikat kuulata, Peatus.ee-d bussiaegade vaatamiseks jne. Et telefon ootamatult tühjaks ei saaks, ootabki Urmas kingiks akupanka.
Anna-Liisa 16 a eesti keel Kinkekaart. Anna-Liisa on särasilmne Downi sündroomiga tütarlaps, kes osaleb tihti Eesti eriolümpia võitlustel saalihokis ja iluvõimlemises. Jõuluvanalt soovib ta kinkekaarti, et valida endale kõige kaunimad võimlemisriided, milles veel rohkem särada. Riided valiks ta koos oma tugiisikuga Sportlandi poest. Anna-Liisa saadab jõuluvanale suure kalli.
Kersti 16 a eesti keel Kott-tool. Kersti on sügava puudega tüdruk, kellel haiguse tõttu valutavad pidevalt liigesed. Pärast väsitavat koolipäeva on lapsel mugav lõõgastuda mõnusas kott-toolis.
Silver 16 a eesti keel Kõrvaklapid. Silveri suurimaks sooviks on saada endale head kõrvaklapid. Koolist ja trennist vabal ajal on tore omaette musitseerida, videotele kaasa laulda ja muusikat nautida.
Koit 16 a eesti keel Arvutikõlarid. Koit õpib gümnaasiumis. Tema koolipäevad on pingelised ja väsitavad. Õhtuti soovib ta lõõgastuda arvutist muusikat kuulates, filme vaadates ja vahel ka mõnda mängu mängides. Selleks on tal vaja arvutikõlareid.
Sandra 16 a eesti keel Epilaator. Kuigi Sandra on sügava puudega neiu, vajab ka tema naisele kohaseid hügieenitarbeid. Sandra oleks väga õnnelik mugava keharaseerija üle.
Silvi 16 a eesti keel Föön-koolutaja. Silvist on sirgunud noor neiu, kes soovib oma välimuse eest hoolt kanda. Lisaks pakub talle huvi juuksuriamet. Kingiks soovib ta föön-koolutajat, et endale ise soenguid teha.
Eliisabet 17 a eesti keel Juuksehoolduskomplekt. Eliisabet on 17-aastane imekaunis pikkade juustega tütarlaps. Ta soovib, et ta juuksed oleksid sama kaunid ja pikad nagu Rapuntslil, kuid selleks peab ta neid toitvate hooldusvahenditega veel natuke turgutama.
Harri 18 a eesti keel Pardel. Harri on 18-aastane noormees, kes omandab kutsehariduskeskuses huvitavat eriala. Noormees tahab alati hoolitsetud ja korrektne välja näha, sellepärast soovib ta endale pardlit.
Artjom 18 a eesti keel Kinkekaart. Artjom on 2 aastat mänginud saalihokit ja sel aastal suunas õpetaja ta hea füüsilise vormi tõttu ka võrkpallitrenni. Artjomi suureks unistuseks on head trenniriided, mille tarbeks on ta oma taskurahast kõrvale pannud. Kinkekaardi abiga oleks kohe võimalus endale uued trenniriided soetada.
Liis-Maria 18 a eesti keel Kinkekaart. Liis-Maria on aktiivne ja ettevõtlik tütarlaps. Lisaks elukutse omandamisele tegeleb ta veel mitme hobi ja ametiga. Ta soovib kingiks saada Lõunakeskuse kinkekaarti, et endale ise midagi tarvilikku soetada.
Annika 18 a eesti keel Kosmeetikakomplekt. Annika on 18-aastane tütarlaps, kes hoolitseb oma välimuse eest. Selleks, et veel kenam välja näha, tunneb ta puudust lauvärvikomplektist.
Kevin 19 a eesti keel Arvutitool. Kevin on kohusetundlik ja töökas noormees, kes praktiseerib oma ametit juba ka tööpõllul. Kevini unistuseks on minna edasi õppima kõrgkooli. Noormehel on puudus korralikust arvutitoolist, kus peale väsitavaid kooli- ja tööpäevi mõtteid koguda ja uusi teadmisi ammutada.
Sander 19 a eesti keel Kott-tool. Sander on sügava puudega noormees, kellele meeldib aega veeta televiisorit vaadates. Peale pikka koolipäeva ratastoolis saaks anda kehale mõnusat puhkust pehmes kott-toolis.
Margus 19 a eesti keel Juukselõikusmasin. Margusel kasvavad juuksed väga kiiresti, aga sügava vaimu- ja liikumispuude tõttu ei saa ta juuksuri juures käia. Margus soovib väga jõuluvanalt head juukselõikusmasinat, et siiski ilus välja näha.
Raul 21 a eesti keel Parfüüm. Raul on sportlik ja töökas kuulmispuudega noormees. Tema hobideks on aiatööd ja sulgpall. Vabal ajal meeldib tal käia sõpradega kohtumas, ja mis oleks veel parem hea mulje jätmiseks kui hurmav parfüüm.
Martti 21 a eesti keel Parfüüm. Martti on aktiivne noormees, kes õppimisest vabal ajal tegeleb spordi ja näitlemisega. Martti käib sagedasti võistlustel ja etendustel oma kooli esindamas. Värske ja sarmikas parfüüm kasvataks ta enesekindlust ning aitaks uusi sõpru leida.
Jaanek 22 a eesti keel Kohvimasin. Jaanek õpib aednikuks, ta lõpetab kevadel kooli ning alustab iseseisvat elu. Noormehe suurimaks hobiks on kohvipausi pidamine ja sõprade kostitamine. Selleks, et ta oma hobiga ka edaspidi tegelda saaks, oleks tal vaja isiklikku kohvimasinat.
Kuldar 23 a eesti keel Spordijalanõud. Kuldar on töökas ja õpihimuline noormees, kelle hobideks on sport ja näitlemine. Kuldar tegeleb kergejõustiku ja sulgpalliga. Noormehel oleks hädasti vaja uusi spordijalanõusid, millega sulgpallitrennis käia.
Gert 23 a eesti keel Tualettvesi. Gert on õpihimuline ja töökas noormees, kelle unistuseks on lõpetada kool ja leida unistuste töökoht, kus ta saaks ennast teostada. Gerdi sooviks on leida endale ka oma tüdruk. Noormehel on olemas korrektne välimus, head kombed ja moekad rõivad. Puudust tunneb ta veel vaid meeldejäävast lõhnast.
Maryleen 23 a eesti keel Jalgpall. Maryleen on tubli neiu, kelle huvialaks on jalgpall. Siiani on ta seda hobi telekast ja tribüünilt jälginud. Maryleenu suureks sooviks on minna jalgpallitrenni. Selleks, et trennis omandatud oskusi kinnistada, on tal vaja harjutamiseks oma palli.
Jõulumaja nr 4
kõigil lastel on kingid olemas
Nimi Vanus Keel Unistus Hind Kingitus
Liisi 3 kuud eesti keel Interaktiivne mänguasi ükssarv. Liisi on väike armas kasvav tüdruk. Beebile on kasulik ja arendav erinevate mänguasjadega mängimine, nende jälgimine ja kuulamine. See poni liigub, häälitseb, vahetab värve, kõik see püüab väikese Liisi tähelepanu.
Haarald 2 a eesti keel Klahvidega mänguarvuti. Haaraldile meeldib igasuguseid nupukesi ja klahve vajutada. Mängu-tahvelarvuti on just selline asi, mis annab talle võimaluse sõrmitsemiseks ja rahulikult tegutsemiseks. Vaata kirja
Rainer 2 a eesti keel Klahvidega tahvelarvuti. Rainerile meeldib igasuguseid nupukesi ja klahve vajutada. Tahvelarvuti on just selline asi, mis annab talle võimaluse sõrmitsemiseks ja rahulikult tegutsemiseks. Vaata kirja
Romeo 3 a eesti keel Päästeautode garaaþ. Romeole meeldib väga autodega mängida. See mäng on häälega ja arendav. Vahva on vaadata, kuidas uksed lahti tulevad, ja siis autod garaaþi paigutada.
Raiko 5 a eesti keel Tähestikuklotsid. Poisile meeldib laua taga nokitseda. Raiko vanus nõuab juba tähtede ja numbrite tundmist ja täheklotsid on suurepärane abivahend, millega saada selgeks tähed ja hiljem hakata klotsidest sõnu kokku laduma. Neil on mitu otstarvet: õppimine, peenmotoorika.
Jaanus 5 a eesti keel Mänguautode garaaþ. Meie uus pesamuna tutvub kõige uuega. Tal pole enne olnud oma mänguasju. Nüüd saaks ta oma isikliku autogaraaþi, millega oma toas mängida ja mis oleks tema oma.
Timo 5 a eesti keel Muusikamatt. Timole meeldib kuulata muusikat ja ka ise muusikat luua. Muusikamatil on vahva üksinda tegutseda.
Heidi 5 a eesti keel Mängu-kassaaparaat. Heidit rahustab see, kui ta saab rahulikult omaette mängida. Kassaaparaat aitab numbrid selgeks õppida. Vajadusel saab kutsuda ka teisi poemängu mängima.
Risto 8 a eesti keel Thomase rong. Päris oma asju on Risto elus olnud veel üsna vähe, eriti mänguasju. Raudtee lähedal elanud poisile on rongid väga südamelähedased. Vaata kirja
Kristina 8 a eesti keel Kaisuloom. Kristi on meie uus pereliige olnud juba 2 kuud. Tal ei ole kunagi varem päris oma kaisulooma olnud. See oli tema ainuke soov jõuluvanale. Jõuludeks soovib ta omale uut sõpra mõmmi näol. Vaata kirja
Silver 9 a eesti keel Puldiga helikopter. Väga liikuva lapse jaoks pole ükski tempo liiga kiire: kui miski suudab Silveriga samas tempos püsida, siis on see helikopter! Vaata kirja
Siim 10 a eesti keel Tõukeratas. Siim on väga aktiivne ja sportlik poiss. Ta soovib jõuludeks saada isiklikku tõukeratast. Praegu jagab ta seda toanaabriga, kuid suur soov on saada enda oma, et peale kooli hoovi peal ringi sõita ja ka tõukerattaga trenni kimada.
Toomas 10 a eesti keel Lego. Juba paar nädalat lappab ta ajakirju legodest ja unistab jõuludest. Ja sellest, mida küll jõuluvanalt soovida. Toomas on endiselt suur legode fänn.
Rita 11 a eesti keel Väike roosa raadio. Ritale meeldib muusika, kuid praegu on võimalus seda kuulata ainult elutoas ja vahel see segab teisi lapsi. Seega tahab ta raadiot enda tuppa ja kindlasti roosat, sest see on tema lemmikvärv.
Paavo 11 a eesti keel Lauamäng Sekeldused potiga. Paavole meeldib koos teiste lastega mängida. Tulemas on pikad ja pimedad õhtud, mida saab sisustada koos sõpradega mängides. Vaata kirja
Anna 11 a eesti keel Telefon. Anna on väga vahva säravate silmadega tüdruk, kes armastab krutskeid. Oma koolipäevad saadab ta mööda klassis õpetajaga kahekesi. Aga selleks, et ta koolist koju tulles või sõprade juurde minnes saaks oma käimistest perevanemale teada anda, kuluks talle ära telefon. Päris tavaline nuppudega telefon, sest Youtube'ist videosid kaasalaulmiseks leiab ta ka arvutist. Vaata kirja
Anneli 11 a eesti keel Telefonihoidik PopSocket. Oma telefoni jaoks kogus Anneli raha ise ja ta oskab seda hoida. Uhke jänkukõrvadega telefoniümbrise sai ta ka, aga moodsat telefonihoidikut tal veel ei ole. Eriti äge oleks, kui neid oleks kaks ja saaks aeg-ajalt vahetada. Vaata kirja
Silja 11 a eesti keel Raadio. Siljale meeldib väga muusika, kui saaks, kuulaks ta seda terve päeva. Ta soovib oma raadiot, mida oma toas kuulata.
Rein 11 a eesti keel Lego. Rein tuli meile alles hiljuti. Tal ei ole olnud ühtegi komplekti päris oma legosid. Ta soovib väga seda endale saada. Vaata kirja
Hannika 11 a eesti keel Käekell. Hannika on aktiivne ja rõõmsameelne tüdruk, kellel kunagi igav ei ole. Tal on vaja kogu aeg miskit teha ja kuskil olla. Selleks on parim abiline käekell, mis aitab õigel ajas õiges kohas olla, näiteks saviringis, kus ta pärast kooli käib. Vaata kirja
Tiia 11 a eesti keel Pom Pom Wow komplekt. Tiiale meeldib oma toas vaikselt nokitseda ja legodega mängida. Suvel proovis ta teha ise nukule riideid. Vaata kirja
Marco 12 a eesti keel Puldiauto. Kui ma olin kuuene, oli mul üks puldiauto, mis aga läks juba ammu katki. Nüüd, kui mul võimalus saada endale uus puldiauto, olen väga õnnelik, sest mulle väga meeldivad autod. Vaata kirja
Taavi 13 a eesti keel Puldiga helikopter. Taavil on tehnikahuvi. Puldiga auto tal juba on ja tehnikaringis meisterdas ka ise väikese mootori tavalisele autole. Masin töötas ja liikus küll! Nüüd sooviks ta uurida, mis on see jõud, mis paneb masina maast õhku tõusma. Mis oleks veel parem, kui seda vaadata väikese mudeli pealt ise järele. Vaata kirja
Margus 13 a eesti keel Väravavahi kindad. Margus on aktiivne jalgpallur. Ta soovib ennast arendada ka väravavahi rollis.
Mai 13 a eesti keel Spinning. Mai soovib jõuluvanalt kingiks spinningut, et olla palju looduses: püüda kala, nautida vaikust ja jälgida ümbritsevat loodust. Kalapüük on igati väärt ajaviide ja hobi, õpid tundma Eestimaa erinevaid kalasid ja veekogusid. Vaata kirja
Kaido 13 a eesti keel JBL kõlar. Muusika, tantsimine ja hea tuju – see ongi kokku Kaido. Kaido on proovinud erinevaid tantsustiile peotantsust hiphopini ja päris kindlasti ei jää ta ootama peol daamide valikut, vaid teeb igal juhul esimese sammu ise. Vaata kirja
Kaia 14 a eesti keel Lego. Kaiale väga meeldib omaette nokitseda, tal on hea keskendumisvõime. Kaia suured lemmikud on pusled, neid on tal terve kapitäis. Vahelduseks soovis ta miskit muud. Legode kokkupanek eeldab samuti keskendumist ja püsivust. Ka see mõjub rahustavalt ja arendab. Vaata kirja
Auli 14 a eesti keel Meigivahendid. Auli on just selles eas, kus tal on tekkinud suur huvi meikimise vastu. Ka oma tulevikutööd näeb ta just selles vallas: ta soovib saada meigikunstnikuks. Vaata kirja
Cristofer 14 a eesti keel Puldiauto. Soovin endale jõuluks puldiautot. Olen küll 14-aastane, aga mulle meeldib ikkagi mängida autodega, kuna lapsepõlves ei olnud mul selliseid asju võimalik endale saada. Kui vend saab endale ka puldiauto, on meil tore koos võidusõitu teha. Vaata kirja
Urmas 15 a eesti keel Puldiga auto, millega saab sõita ka maastikul. Urmasel pole olnud kunagi puldiautot. Nüüd soovib ta koos meie maja väikeste poistega rallit korraldada.
Aksel 15 a eesti keel MP4-mängija. Aksel on väga musikaalne poiss, rütmid panevad kohe puusa nõksuma ja suu laulma. Talle meeldib väga muusikat kuulata, lemmiklaulude pleilistid teevad tuju heaks. Vaata kirja
Stella 15 a eesti keel Meigivahendid. Stella on tütarlaps, kellele meeldib väga enda välimuse eest hoolitseda. Ta ärkab alati esimesena, et end korda teha ja hea välja näha, see annab enesekindlust ja sära silmadesse.
Kalmer 15 a eesti keel JBL musta värvi kõlar. Olla 15 tähendab kanda kogu maailma enda õlgadel. Päris täpselt ei teagi, kas ja mis on õige. Kalmer armastab omaette olla ja muusikat kuulata, sest just see aitab asjadel elus asetuda omale kohale.
Mihkel 16 a eesti keel Kõlarid. Mihkel elab koolinädalal õpilaskodus ja seal kuulatakse õhtuti ikka muusikat. Sõber, kellel olid vinged kõlarid, läks aga ära ja nüüd soovib poiss endale isiklikke kõlareid (noorte keeles supakaid). Muusika kuulamine on tema jaoks väga oluline ja pingeid maandav tegevus.
Kadi 16 a eesti keel Kõlar. Nagu enamikule teismelistele ja noortele, meeldib ka Kadile väga muusikat kuulata. See aitab maandada päeva jooksul tekkinud väikeseid pingeid ja koos muusikaga end taas hästi tunda.
Kairi 16 a eesti keel Jabra Talk käed-vaba-süsteem. Kairi asus õppima kutsekooli, mis asub kodust päris kaugel. See tähendab pikki bussisõite ja jalutuskäike. Telefoniga on oluliselt mugavam rääkida käed-vabad-süsteemi abil.
Kristiina 16 a eesti keel Akupank. Kristiina kasutab tihti koolitöödeks telefoni. Kuna see kipub väga kiiresti tühjaks minema, siis oleks hädasti vaja akupanka Huawei telefonile.
Enn 17 a eesti keel Väravavahi kindad. Enn huvitub jalgpallist juba mitu aastat ja peab väravavahi rolli väga oluliseks. Ta on päris mitu paari kindaid läbi mänginud. Ka need viimased näevad juba päris räbalad välja. Enn käib ka ühe meeste jalgpalliklubi juures võistluste ajal vabatahtlikuna abiks ja seda iga ilmaga.
Minu poolt valitud laps
Nimi Vanus Keel Unistus Hind