Viljandimaa

Jõulumaja nr 1
kõigil lastel on kingid olemas
Nimi Vanus Keel Unistus Hind Kingitus
Pilleriin 1 kuud eesti keel LED-valgusega muusika-koaala. Pilleriin saab muusikalise koaalaga rahulikult ja paremini uinuda ning uinudes saab mänguasja kaissu võtta.
Cris Marten 2 a eesti keel Mängutelefon muusikaga. Chris Martenile meeldivad väga igasugused muusikaga mänguasjad ja kui see on telefon, siis on see veel eriti vahva. Sellel mänguasjal on ka õpetlik mõju.
Tauri 3 a eesti keel Kollane käepidemega prügiauto. Väike, autistlike joontega Taurile rõõmustab sellise auto üle. See sobib hästi tema üldfüüsilise võimekuse arendamiseks.
Marilin 5 a eesti keel Nukuvanker. Marilin armastab väga oma nukkudega mängida. Ta tahab olla neile hea ja hoolitsev ema, aga kahjuks ei saa ta oma nukke õue viia, sest need on tema jaoks liiga rasked. Kui tal oleks nukuvanker, saaksid mõlemad tema lemmikud koos temaga õues jalutada. Vaata kirja
Ketu 5 a eesti keel Nukud Ben ja Berta. Ketu on väga sõnaosav laps, kellele sobivad erinevad juhendatud rollimängud, et neid siis ise edasi mängida. Ben ja Berta pakuvad võimalust koos erinevaid mänge mängida ja samas pakuvad ka head peenmotoorilist tegevust.
Tanel 5 a eesti keel Heliline mänguasi pingviin. Autistist Tanelil on lasteaias lõunaune ajal raske uinuda. Talle meeldivad helilised mänguasjad, need aitavad säilitada või taastada rahu ja vaikuse.
Jakob 5 a eesti keel Autorada. Jakob armastab väga väikeste autodega mängida. Kodus on meil vaip, millel saab mööda teed sõita, aga sellel ei saa kahjuks autosid veerema panna ja vaadata, milline auto kõige kiirem on. Vaata kirja
Aleksander 5 a eesti keel Mäng Tahvel. Aleksander on autistlik laps, kellele meeldib järjestada, reastada ja loendada erinevaid esemeid.
Alex 5 a eesti keel Iminapaga karussell. Alex on sügava puudega laps. Ta suudab iseseisvalt liigutada käsi ja rõõmustab väga, kui tema käeliigutuse peale midagi toimuma hakkab ja midagi läheb liikuma.
Rico Romet 6 a eesti keel Tõukeratas. Rico-Rometi üldmotoorika on nõrk, laps vajab tuge kehaliseks arenguks. Lapse üldkehaline areng vajab toetust, tõukeratas on piisavalt köitev, et sellega tegeleda. See arendab nii käte kui ka jalgade koordinatsiooni/motoorikat.
Daniel 6 a eesti keel Lamp. Daniel on hüperaktiivne laps. Valgusmängu ja erinevate helide kuulamine aitab tal rahuneda (helisid ja valgust saab maha keerata). Lapse jaoks on oluline tegevuse järel rahuneda, et ümber lülituda uuele tegevusele. Selleks vajab ta rahulikku hetke, mis tema huvi köidaks.
Iaroslav 6 a vene keel Lego City. Iaroslav tegeleb võimalusel tükkidest asjade kokkupanemisega. Talle meeldib väga legodest või konstruktoritest ehitada, ta on fantaasiarikas poiss. Tegemist on autistliku ja hüperaktiivse lapsega, kellel meeldiv tegevus ehitamisel aitab kinnistada tähelepanuvõimet ja pikendab keskendumisvõimet.
Janar-Jaanus 6 a eesti keel lamp. Janar-Jaanus on autistlik laps, kes naudib erinevaid helisid ja valgusefekte. Janar-Jaanus vajab õhtuseks rahunemiseks aega ja see lamp aitab tal kergemini uinuda.
Sandra-Selin 6 a eesti keel Spin Masteri mäng. Autistlik tüdruk, aktiivne ja julge kõike uut katsetama. Meeldivad tegevused, mis nõuavad kehalist aktiivsust , mäng arendab tähelepanu- ja keskendumisvõimet.
Anne-Mai 6 a eesti keel Rong Berlin. Downi sündroomiga Anne-Maile meeldivad erinevad sõidukid ja nende reastamine ning üksteise külge haakimine.
Kaspar 7 a eesti keel Raadio teel juhitav allveelaev. Kasparile sobib see mänguasi hästi peenmotoorika arendamiseks. Kasparile meeldivad väga veemängud.
Heli 7 a eesti keel Interaktiivne gloobus. Heli on erivajadusega tüdruk, kellele meeldivad erinevad maad ja inimesed. Ta sooviks ka ise palju reisida.
Liis-Mari 8 a eesti keel Elsa nukk muusikaga. Liisule meeldib väga nukunurk oma toas ja nukkudega mängimine. Ilus Elsa on tema suur lemmik. Vaata kirja
Mathias 8 a eesti keel Voolimismass või suuremad legoklotsid. Mathias on liitpuudega laps, kes vajab rahustamiseks käelist tegelust suuremate vahenditega.
Riin 8 a eesti keel Suurte piltidega muinasjuturaamat. Riin on liitpuudega preili, keda huvitavad printsesside jutud.
Alexis 8 a eesti keel Lego. Alexis on kirglik legodega mängija, muidu väga püsimatu poiss võib rahulikult olla ja klotsidest ehitada tund aega järjest.
Joosep 8 a eesti keel Suuremate osadega legoklotsid. Joosep on liitpuudega laps, kellel on Downi sündroom. Suured legoklotsid on talle head käeliseks tegevuseks, arendades osavust ja planeerimisoskust.
Aimar 8 a eesti keel Voolimismass või suuremate tükkidega pusleraamat. Jõukohane käeline tegevus valmistab Aimarile rõõmu. Ta on liitpuudega, Downi sündroomiga poiss, kes vajab käelise tegevuse arendamist.
Marcus 10 a eesti keel Lauamäng Lõbusad ahvid. Marcus on vaimse mahajäämusega laps, keda huvitab mõistatuste lahendamine, loogikamängud, ristsõnade lahendamine ja piltide värvimine. See lauamäng sobib hästi tähelepanu ja mõtlemise arendamiseks.
Sten 10 a eesti keel Kõlarid. Stenile meeldib väga muusikat kuulata, muidu närviline laps läheb oma tuppa ning naudib muusika kuulamist. Vaata kirja
Andreas 11 a eesti keel Laavalamp. Andreas on hüperaktiivne poiss, keda köidab ja rahustab liikuvate objektide vaatlemine.
Laura 11 a eesti keel Kõrvaklapid. Laura sai endale hiljuti arvuti tuppa ja tahaks nüüd väga sealt ka kõrvaklappidega muusikat kuulata.
Mari-Liis 11 a eesti keel Kõrvaklapid. Mari-Liisile meeldib kuulata muusikat, nii mitmed juhtmega klappide juhtmed ei tööta enam, seetõttu soovib ta endale juhtmevabasid kõrvaklappe.
Sandra 11 a eesti keel Kõrvapealsed kõrvaklapid. Sandra on erivajadusega laps, kellele meeldib väga muusikat kuulata. Omaette, klapid peas nii arvutist kui ka makist. Praegu on peremajas, kus ta elab, vaid üks paar kõrvaklappe. Oleks hea, kui tal oleksid isiklikud. Siis ta saaks näiteks oma toas raadiot kuulata, muusika rahustab teda.
Sander 11 a eesti keel Auto. Sander on 11-aastane poiss, kellele meeldivad väga autod. Tema suureks unistuseks on suureks saades autot juhtida ja sõita väga palju. Seega sooviks ta väga juba praegu harjutada paljude erinevate mudelautodega oma tuleviku unistust. Vaata kirja
Akseli Alo 11 a eesti keel Traktor. Akseli Alo on peaaegu kõnetu autistlik poiss, kes hakkas alles hiljuti mängima. Ta tunneb suurt huvi autode ja traktorite vastu. Ta on ka ise koos isaga traktoriga sõitnud. Traktor sobib hästi mänguoskuse arendamiseks.
Sveta 12 a eesti keel MP4-mängija (võimaluse korral koos suurte kõrvaklappidega). Sveta sõidab bussiga kooli ja koolist koju ning talle meeldib sõidu ajal oma lemmikmuusikat kuulata.
Meelis 12 a eesti keel lamp. Meelis on sügavalt autistlik kõnetu poiss. Ta naudib erinevaid helisid ja valgusefekte. Öölamp sobib tajude stimuleerimiseks.
Steven 12 a eesti keel Tõukeratta rattad, 2 tk. Steven on väga sportlik noormees. Juba mitu aastat käib ta vabal ajal tõukerattaga trikitamas. Ratas on tal korralik, aga suure tarvitamise peale on rattad väga kulunud.
Kevin 12 a eesti keel Binokkel. Kevin on väga uudishimulik poiss, talle meeldib loomi ja linde jälgida. Kui käime reisil, siis on ta õnnetu, et kaugele ei saa vaadata ja räägib juba mitu aastat binoklist.
Andre 13 a eesti keel Tõukeratas. Andre tõukeratta-soov on olnud juba päris pikka aega. Noortekeskuses käies on ta näinud, kuidas sellega trikke teha saab ja sellest on tal tulnud soov ka endale tõukeratas saada.
Madis 13 a eesti keel Kõrvaklapid. Madisele meeldib kuulata muusikat.
Martin 13 a eesti keel Saunalina. Martin on sügava puudega (liikuvus piiratud, kuulmine hea, kuid nägemine kehv ja kõne puudub), kuid sellele vaatamata rõõmsameelne poiss. Paljude toetajate abiga oleme talle saanud piisavalt arendavaid mänguasju. Seekord palume jõuluvanalt midagi praktilisemat, kuid samas väga vajalikku – üht mõnusat saunalina.
Angelika 13 a eesti keel Akupank. Angelikal saab telefoni aku tihti tühjaks just siis, kui seda kõige rohkem vaja oleks. Akupank päästaks päeva.
Regitta 14 a eesti keel Käekott. Regitta on sirgunud nooreks neiuks. Ta unistab oma isiklikust käekotist, kuhu panna kõik oma vajalikud asjad, mida soovib endaga kaasas kanda. Vaata kirja
Diana 14 a eesti keel Vaip. Diana on 14-aastane tüdruk, kellel on oma tuba. Et seda hubasemaks ja soojemaks muuta soovib ta oma põrandale vaipa. Nii tore oleks oma varbad hommikul soojale ja pehmele vaibale panna. Vaata kirja
Matvei 14 a vene keel lamp. Matvei on autistlik laps, kes naudib erinevaid helisid ja valgusefekte.
Kerli 14 a eesti keel MP3-mängija (mälukaardipesaga). Kerli on musikaalne tütarlaps, talle meeldib muusikat kuulata ning valjuhäälselt kaasa laulda. Käitumisprobleemid segavad tihti igapäevaelu ja takistavad suhteid leidmast/loomast, muusika on tema jaoks hea väljund rahunemiseks ja tasakaalu leidmiseks.
Ene 14 a eesti keel Frozeni pusle. Ene on erivajadusega tüdruk. Talle meeldib mängida lauamängudega ja puslesid kokku panna.
Aivar 15 a eesti keel Rula. Aivar hakkas sellest sügisest käima koos sõpradega rulaga sõitmas. Endal tal rula ei ole ja ta on pidanud seda siiani laenama. Kuna rulaga sõitmine tuleb tal järjest paremini välja, soovib ta nüüd endale päris oma rula saada. Aivar on väga tubli ja töökas poiss.
Allan 15 a eesti keel Raadioga kõrvaklapid. Allan avastas hiljaaegu raadioga kõrvaklapid ja nüüd on tal suur soov neid ka endale saada.
Kevin 15 a eesti keel Käekell. Kevin soovib endale soliidse välimusega seieritega käekella. Ta on arvamusel, et käekell on peale selle, et on tarbeasi, ka moekas ja õigel mehel peab käekell olema! Vaata kirja
Jessica 15 a eesti keel Kott-tool. Jessica soovib jõuluvanalt kott-tooli, et muuta oma tuba hubasemaks ja tunda ennast kodusemalt. Vaata kirja
Silver 15 a eesti keel DVD Boss beebi. Silver on erivajadusega poiss, kelle lemmiktegevus on multikate vaatamine.
Mario 15 a eesti keel Portugali-eesti vestmik või raamat Cristiano Ronaldo elulugu. Mario on suur Ronaldo fänn, ta sooviks veidi portugali keelt õppida. Hea kink oleks portugali keele vestmik, kui seda aga saada ei ole, siis sobiv on ka raamat Cristiano Ronaldost. Mariole meeldib väga lugeda. Vaata kirja
Martin L 16 a eesti keel Talvejope ja dressipüksid. Martinile meeldib väga olla õues nii tegevuste ja tundide ajal kui ka vabal ajal. Sellepärast on soe talvejope vajalik asi. Martin on ratastoolis noormees, aga maas olles saab ise hakkama roomamisega ühest kohast teise, sellepärast kulub dressipükse palju. Sobivad puuvillased kummivärvliga dressipüksid. Need riided on üldfüüsilise tegevuse jaoks vajalikud ja praktilised asjad.
Artur 16 a eesti keel Kinkekaart. Artur ei osanud oma soovi täpsustada, kuid tehnika vidinaid läheb aeg-ajalt ikka tarvis.
Maarja-Liis 16 a eesti keel Kinkekaart. Maara-Liis asus sellest sügisest Tartusse õppima. Lõunakeskuses on tal mitu lemmikpoodi ja seetõttu soovib ta selle kaupluse kinkekaarti, et sealt siis endale midagi vajalikku osta. Vaata kirja
Robin 16 a eesti keel lamp. Robin on sügava puudega poiss, kes naudib helisid ja erinevaid valgusefekte. Öölamp sobib tajude stimuleerimiseks.
Marten 16 a eesti keel lamp. Marten on sügava liitpuudega noormees, kelle tähelepanu- ja keskendumisvõime on väga lühiajaline. Valgusmäng ja helide kuulamine meeldivad talle väga. Öölamp sobib tajude stimuleerimiseks.
Diana 16 a eesti keel Pehme hüppav teletups. Diana on sügava puudega kõnetu tüdruk. Teletupsud on Diana lemmikud. Ta armastab neid telekast lõputult jälgida. Mänguasi on sobiv mänguoskuse arendamiseks. Vaata kirja
Jaan-Robert 16 a eesti keel Lauamäng Lõbusad ahvid. Jaan-Robert on Downi sündroomiga noormees, kes meelsasti mängib lauamänge, mis on eelistatult kaaslastega koos mängitavad.
Aarne 16 a eesti keel MP3-mängija, võimalusel koos suurte kõrvaklappidega. Aarnele meeldib väga muusikat kuulata ja vaikselt kaasagi ümiseda. Praegu kasutab ta oma Bluetooth-kõlarit, millest tulev vali muusika häirib kaaslasi ja tekitab tihti konflikte. Kõrvaklappidega MP3-e kasutamisel saaks ta segamatult kuulata oma lemmikmuusikat kaaslasi häirimata.
Raili 16 a eesti keel Käekott. Raili on neiu, kes õpib kutsekoolis kokaabiks. Ta vajaks mahukat kotti, kuhu mahuks kooli minnes nii isiklikud kui ka kooliasjad. Vaata kirja
Andrias 17 a eesti keel Pardel. Noorel on vajadus habet ajada ning Andrias sooviks kiirel kooliminemise hommikul vahuga möllamise asemel pardli kasutusele võtta.
Helari 17 a eesti keel Videokaamera. Helarit huvitab väga filmimine. Ta oskab suurepäraselt klippe kokku monteerida. Praegu filmib ta telefoniga, mille kvaliteet ei ole paraku kiita. Ta on kõiki lapsi kaasa haarates erinevaid vahvaid filme teinud. Vaatame neid alati kogu perega.
Kadri 17 a eesti keel Kinkekaart. Noorel neiul on alati uusi riideid vaja. Kadri valib meelsasti ise endale midagi ilusat.
Anžela 17 a eesti keel Juuksekoolutaja. Anželal on väga peen ilumeel. Ta soovib koonus-juuksekoolutajat, kuna sellega saab teha peenikesi lokke. Sellel on olemas erinevad temperatuuriseadistused: saab panna madalamale kuumusele (ei kahjusta juukseid), kuumeneb kiiresti.
Kuldar-Kalle 17 a eesti keel Kinkekaart . Kuldar-Kalle on eriline noormees, kellele meeldib mängida mudelautodega.
Andres 17 a eesti keel Kaasaskantav juhtmevaba kõlar . Andres saab kõlari, mida saab endaga igale poole kaasa võtta ja kuulata muusikat kasvõi kalastades või metsas joostes. Noormehel emeeldib muusikat kuulata, sest see rahustab teda ja viib mõtteid mujale.
Andra 17 a eesti keel Kinkekaart. Andra veedab enamiku ajast Pärnus ning soovib 10 korra kaarti.
Stiiven 17 a eesti keel Getter Jaani fänniraamat. Stiiven on väga suur muusikakuulaja. Eesti lauljad on talle alati rohkem meeldinud kui välismaised. Getter Jaani on tema väga suur lemmik. Ise ta küll lugemisega väga hästi hakkama ei saa, kuid kasvatajad ja sõbrad aitavad teda meeleldi selle juures.
Maarja 18 a eesti keel Vabaajajalatsid. Maarja on 18-aastane neiu, kes õpib kutsekoolis ja tegeleb tantsimisega. Tema suureks sooviks on saada endale trennis käimiseks mugavad vabaajajalanõud. Vaata kirja
Janno 18 a eesti keel Klicki kinkekaart. Janno ei osanud oma soovi täpsustada, kuid tehnikavidinaid läheb aeg-ajalt ikka tarvis.
Regiina 18 a eesti keel Meigipintslite komplekt. Regiina on noor neiu, kellele meeldib ennast meikida. Jumestusraamat talle kingiti, nüüd tunneb ta puudust korralikest meigipintslitest.
Väino 18 a eesti keel X-Box 360 mäng WRC 5. Väinole meeldib väga sporti teha. Ta osaleb erinevatel võistlustel. Vabal ajal käib ta jõusaalis või mängib mängukonsooliga. Perele kingiti X-Box 360, Väinole sobilikku mängu aga ei ole, talle meeldivad väga autosõidu-mängud. WRC 5 oleks talle jõukohane.
Taisi 19 a eesti keel Lamp erinevate valgusvärvidega. Taisi on väike autistist tüdruk, kellele meeldib vaadata värve ja vilkumist.
Annabel 19 a eesti keel Ehete meisterdamise komplekt. Annabel on raske puudega noor daam, kes meelsasti meisterdab ja vajab käeliste tegevuste mitmekesistamiseks vahendeid.
Heli 19 a eesti keel Ehete meisterdamise komplekt. Heli on Aicardi sündroomiga noor daam, kes meelsasti meisterdab ja vajab käelist tegevust, kus kasutab korraga mõlemat kätt.
Klen 21 a eesti keel Kaisukaru. Kuna Klenile meeldib palju magada, siis meeldiks talle kindlasti öösel kaisus seltsiline. Ta tunneks ühest uuest karukesest suurt rõõmu.
Kuldar 25 a eesti keel Pardel. Kuldar on "suurde ellu" astuja noormees. Elus tuleb aga kohtumisi ja kokkusaamisi, kus on oluline hea ja sile välja näha. Üks korralik pardel kulub noormehele alati marjaks ära. Kuldar usub, et pika halli habemega Jõulumees mõistab tema siirast soovi ja vajadust.
Minu poolt valitud laps
Nimi Vanus Keel Unistus Hind