Valgamaa

Valga Lastekodu Kurepesa, SA Taheva Sanatoorium
Jõulumaja nr 5
kõigil lastel on kingid olemas
Nimi Vanus Keel Unistus Hind Kingitus
Joonas 6 a eesti keel Puldiga auto. Joonas unistab autojuhiks saamisest. Talle meeldib koos kasvatajaga autoga sõitmas käia. Mõnikord saab ta ka ise rooli keerata, mille üle on ta väga õnnelik. Joonasele meeldib mängida autodega, tema suureks unistuseks on saada endale jõuluvana käest puldiauto. Sellega saab ta harjutada läbi mängu auto juhtimist.
Lauri 9 a eesti keel Kelk. Laurile meeldib talvel väga lumes möllata ja kelguga mäest alla lasta. See tegevus pakub talle palju rõõmu ja rahuldust ning maandab pingeid.
Sten-Janek 10 a eesti keel Puutetundlik MP3. Mulle meeldib väga muusikat kuulata. Muusika rahustab ja teeb meeleolu heaks. Ma olen Teile väga tänulik, kui minu soov täituks. Aitäh! Vaata kirja
Danil 11 a eesti keel Telefon. Soovin endale telefoni, et lähedastega suhelda, muusikat kuulata ja looduses pildistada. Kui mul igav hakkab, mängin erinevaid mänge. Loodan väga, et mu unistus täitub. Vaata kirja
Janno 12 a eesti keel Puutetundlik telefon. Mulle on telefoni vaja selleks, et saaksin helistada oma sõpradele, suhelda oma õdede, vendade ja vanematega. Mul ei ole kunagi sellist telefoni olnud ja ma tahaksin endale seda nii väga. Vaata kirja
Siiri 12 a eesti keel Kõlar. Ma soovin kõlarit, sest mulle meeldib oma sõprade ja tuttavatega muusikat kuulata. Kõlari nimi on KitSound System Vaata kirja
Martin 12 a eesti keel Laavalamp. Ma tahan endale laavalampi. Kuna kardan pimedust, siis see teeb öösel minu toa mõnusalt hubaseks. Vaata kirja
Romet 12 a eesti keel Meriinovillast müts-sall. Romet on sügava puudega laps. Kuna tema liigutused on teistsugused ja tahtmatud, siis väljas olles on suureks probleemiks see, et kael on pidevalt paljas ja müts tuleb peast. Bredenkidsi müts on suureks abiks, kuna see püsib lapsel kenasti peas ja hoiab sooja. Rometi peaümbermõõt on 50/52 cm.
Anzelika 13 a eesti keel Puutetundlik telefon. Soovin endale telefoni, et lähedastega suhelda, muusikat kuulata ja looduses pildistada. Vaata kirja
Sandra 15 a eesti keel Erinevad küünelakid. Mulle meeldib enda küüsi lakkida ja ennast meikida. Küünelaki toonidest meeldivad mulle veinipunane, pastelne ja hõbe. Sooviksin endale veel veinipunast huulepulka.
Kaspar 15 a eesti keel Puldiauto. Mulle meeldib mängida autodega, nüüd olen juba suurem ja tahaksin neid ise juhtida, sest olen autojuht. Vaata kirja
Igor 15 a eesti keel Akupank. Kuna Igor suhtleb palju telefoni teel oma sõpradega ja kuulab muusikat, ei pea telefoni aku kuigi kaua vastu. Akupank on heaks abiliseks.
Tuuli 15 a eesti keel Jakivillast sall. See on hea, soe ja pehme ning meie kliimas praktiline nii suvel kui ka talvel. Värvidest eelistan neutraalseid toone, aga võib ka olla ilusa mustriga. Võiks olla sellise mõnusa suurusega, et näiteks jahedal suveõhtul saaks kasutada pleedi eest. Vaata kirja Kingitus olemas
Keiro 17 a eesti keel Juhtmevaba Bluetooth-kõlar, LED valgustusega. Mulle meeldib väga muusikat kuulata. Ilma kõrvaklappideta ja kaasaskantav kõlar on selleks parim asi. Muusika rahustab ja teeb meeleolu heaks. Ma olen Teile väga tänulik, kui minu soov täituks. Aitäh!
Ivan 17 a eesti keel Arvuti korpus. Olen IT-huviline nooruk. Minu hobiks on tegelemine arvuti tarkvara ning riistvaraga. Soovin uuendada oma arvuti riistvara. Alustuseks on vaja uut korpust, kuhu komponendid sisse panna.
Mairo 17 a eesti keel Puidust kujundite sorteerimiskast. Mairole meeldib värviliste klotsidega mängida ja neid üksteise vastu taguda.
Kädi 18 a eesti keel Juhtmevaba Bluetooth-kõlar, LED valgustusega. Soovin endale jõuludeks Bluetoothiga kaasaskantavat kõlarit. Soovin seda sellepärast, et naudin vabal ajal muusika kuulamist, see on hea ja rahustav, kindlasti aitab ka peletada igavust. Ma väga soovin, et mu jõulusoov täituks. Vaata kirja
Toomas 18 a eesti keel Droon. Olen lennunduse huviline. Esimeseks sammuks sel teel on droon ehk mehitamata lennumasin. Drooni lennutamine vajab oskusi ning kannatust. Seda kasutades õpin lennunduse põhitõdesid.
Veiko 18 a eesti keel MP4-mängija Bluetoothiga. Mulle meeldib kuulata muusikat. Vahel on igav kooli sõita, siis on hea sõpradega koos muusikat kuulata ja koos laulda. Vaata kirja
Kadri 18 a eesti keel Küünetehniku komplekt. Mulle meeldib enda küüsi korras hoida ja vahel ka sõpradele ilusate küünte kujundamisega rõõmu pakkuda. Vaata kirja
Tanel 20 a eesti keel Photopointi kinkekaart. Tanelil on unistus soetada endale MP3-mängija Bluetoothiga. Tal on plaan selleks raha koguda, aga on väga õnnelik kui jõuluvana aitaks tal seda soovi pisut lähemale unistada. Vaata kirja
Jõulumaja nr 6
kõigil lastel on kingid olemas
Nimi Vanus Keel Unistus Hind Kingitus
Siiri 4 a eesti keel Mängutelk. Siiri on rõõmsameelne ja mänguhimuline tüdruk. Talle meeldib mängida erinevaid rollimänge: kord on ta ema või kokk, siis arstitädi või müüja. Soojal suvepäeval sai mängitud hoovis ja varjutud telki ning sealt see unistus tekkis talveks ka soojas toas üles panna oma mängutelk, kuhu koos karude ja nukkudega saaks peitu pugeda.
Anu 6 a eesti keel Tüdrukute pidþaama. Anu peab lugu ilusatest riietest. Tüdruk sobitab rõivaid nii endale kui ka nukkudele ja arvutimängudes tüdrukutele. Ka tuduriideid proovib ja sobitab ta kokku nii, et magamine toimub erinevates ja mitte alati selleks kõige sobivamates riietes. Tema jaoks on olulised muinasjututegelased. Lemmikuteks on printsessid ja kuningannad ning seepärast üllataks jõuluvana Anu suuresti Elsa või Anna pidþaamaga.
Siim 6 a eesti keel Piraadilaeva komplekt. Siim on tähelepanelik muinasjuttude kuulaja ja multikate jälgija. Oma mängudes kajastab ta filmides nähtut, enamasti on need piraaditeemalised mängud. Siiani on mereröövli riietus kombineeritud, kuid ehtne piraadikomplekt tooks meeldiva üllatuse jõuluõhtuks.
Rain 8 a eesti keel Lauajalgpalli mäng. Rain on väga liikuv ja sportlik poiss. Alustades kooliteed, asus ta osa võtma ka oma unistuste mängust, nimelt jalgpalli mängimisest trennis. Kuna aga kodustes talvistes tingimustes ei ole see võimalik, siis ehk maandab ta oma võistlusindu ja õpib reeglite täitmist ka lauamängus.
Sille 10 a eesti keel Hello Kitty tõukeratas. Sille on autistlik tüdruk, kellele meeldib olla palju omaette ja tegeleda üksinda. Enda rahustamiseks meeldib talle väga sõita ratta või tõukerattaga. Kahjuks ei ole Sillel veel enda tõukeratast, millega ta saab ümber maja kihutada. Alati ei luba teised lapsed enda omaga sõita, mis viib tüdruku endast väga välja ning tema rahustamiseks läheb siis palju aega. Tore oleks, kui Sillel oleks oma tõukeratas, millega ta saab sõita siis, kui tal endal selleks soov on.
Aivo 10 a vene keel Legokomplekt. Aivo huviks on legode kokkupanemine. Ta valis enda kingituseks välja lego-helikopteri, kuna politseiauto ja tuletõrjeauto on tal juba olemas. Helikopterit soovib ta seetõttu, et õnnetuskohalt oleks legomehikesi hea kiirelt haiglasse toimetada või erinevatele sündmustele taevast pilk peale heita.
Mari 11 a eesti keel Legokomplekt. Mari on osav meisterdamises ja käsitöös. Viimasel aja huvitub piiga legode kokkupanemisest, eriti majade ehitamisest, mis vajavad aega ja mõtlemist. Uue lego ehitamine oleks Marile põnevust pakkuv vaba aja sisustamise viis.
Jüri 12 a vene keel Spordikell. Jüri on hästi aktiivne poiss, kellele meeldib palju liikuda ja väljas olla. Kuna poiss liigub palju koos sõpradega, siis on mure koju hilinemisega. Jüri sooviks endale kella, et tal oleks hea vaadata aega ning siis jääksid ära ka pidevad koju hilinemised.
Sander 12 a eesti keel Sinine puldiauto. Sander on väga asjalik noormees, kellele meeldib vabal ajal ise midagi ehitada või omaette mängida. Eriti meeldib poisile ehitada autodele erinevaid takistusradasid. Sander sooviski endale jõuludeks puldiga autot, millega saaks läbida takistusradasid.
Sander 13 a vene keel Akupank. Sander on aktiivne poiss, kellele meeldib palju õues olla ja samal ajal muusikat kuulata. Eriti armastab ta kuulata telefonist raadiot. Kuna raadio kuulamine kulutab palju telefoni akut, oleks akupank hea võimalus ka õues telefon laadima panna.
Liisbeth 14 a vene keel Föön. Liisbethil on ilusad pikad heledad juukseid, mida on pärast pesemas käimist alati raske kuivatada. Seda oleks lihtsam teha fööniga.
Kati 14 a eesti keel Lauamäng Monopol. Katile meeldib eakaaslastega aega veeta. Eriti mõnus on kutsuda naabritüdrukud-poisid külmadel talveõhtutel külla, kui koolitükid õpitud. Kati on tähelepanelik, otsib nutikaid lahendusi õppimisel, toiduvalmistamisel ja märkab uuendusi. Ta igatseb endale elektroonilist monopoli-mängu.
Mari 14 a eesti keel Meigitarvete kott. Noor neiu on hakanud huvi tundma meikimise vastu. Esimesed asjad on Maril juba ka ostetud, kuid nende jaoks puudub üks ilus kott. Ta soovib väga endale meikimistarvete kotti ja veel õnnelikum oleks ta siis, kui sinna sisse oleks võimalik saada ka neutraalses toonis huuleläige.
Triin 15 a eesti keel Telefon. Triin on noor neiu, kellel on väga head suhted oma sugulastega. Ainus probleem suhtlemisel on see, et sugulased elavad kaugel ja suhelda saab enamiku ajast üksnes telefoni teel. Sellel suvel juhtus tal õues mängides õnnetus ja telefon läks katki. Sellest peale palub ta vahepeal peremaja telefoni kasutada või laenab helistamiseks seda oma õelt, kuid näha on, et Triin ei tunne ennast telefoni küsides mugavalt. Uue telefoniga saaks ta regulaarselt suhelda oma sugulastega nii nagu enne.
Katrin 16 a eesti keel Selveri kinkekaart. Katil veel kindlat jõulusoovi ei ole, küll aga on ta käinud kohalikus Selveris endale meigiriiulist üht-teist vaatamas, mida ta kahjuks oma taskurahast lubada ei saa. Kati oleks õnnelik, kui ta saaks endale meelepäraseid meigitarbeid soetada.
Juhan 16 a eesti keel Videomäng. Kahel pere lapsel on olemas Xboxid ja nad lubavad lahkelt ka teistel lastel nendega mängida. Juhan soovib mängu, mida on võimalik mängida terve perega koos. See mäng on sportlik ja pakub kindlasti lastele lõbu ning sobib pimedate talveõhtute sisustamiseks.
Martin 16 a eesti keel MP4-mängija. Martin on poiss, kellele meeldib olla rohkem omaette ja tegeleda telefonimängude ja muusikaga. Kahjuks puudub Martinil võimalus omaette enda meelismuusikat kuulata. Poiss oleks väga õnnelik, kui tal oleks oma pleier, kust saab teisi segamata muusikat kuulata.
Liina 17 a eesti keel Kinkekaart. Liina on gümnaasiumineiu, kellele meeldivad erinevad firmatooted. Talle on jäänud Weekendi spordipoes silma paar asja, kuid kahjuks ei ole tal endal nii palju võimalusi, et neid soetada. Liina oleks väga õnnelik, kui ta saaks endale spordipoe (Weekendi) kinkekaardi, millega ta saab endale soetada meelepärase asja.
Marika 18 a eesti keel Nutikell. Marika on aktiivne ja väga tubli neiu, kes tahaks hoida rohkem oma tervisel silma peal, jälgides oma samme, läbitud vahemaad, põletatud kaloreid ja uneaega. Nutikell-aktiivsusmonitor aitab tal seda kõike jälgida ning püstitada eesmärke tervislikuma eluviisi suunas!
Minu poolt valitud laps
Nimi Vanus Keel Unistus Hind