Jõulupuu lood

02. jaanuar 2018
Head uut aastat! Hea annetaja, aitäh, et aitasite teoks teha laste jõulusoovid! Teil on võimalik jõulupuul piiluda, milline kingitus Teie toetuse eest jõulukotti pandi. Täname Teid tehtud heateo eest!
19. detsember 2017
Perede jõulusoovid on väga erinevad, eks need sõltuvad ka pereliikmetest ja parasjagu aktuaalsetest vajadustest. Uuendamist võib vajada pere arvutipark, väljavahetamist mõni igapäevases kasutuses olev mööbliese või on pere hoopis otsustanud panustada ühisele ajaveetmisele näiteks koguperereisi või spaakülastuse näol.
18. detsember 2017
Iga lapsevanem teab, kui raske on nutiajastul lapsi meelitada raamatutega sõbraks saama. Ja aina enam eelistatakse nutimeelelahutust lauamängudele. Õnneks pole raamatu- ja lauamänguhuvilised lapsed veel täielikult kadunud ja sellelgi aastal sai jõuluvana hulga kirju just selliste soovidega.
18. detsember 2017
Muusika- ja pillimänguhuvilisele lapsele ei saa olla suuremat rõõmu kui saada kingiks päris oma pill! Jõuluvana sai sel aastal perekodudes elavatelt lastelt mitu ilusat kirja just pillisooviga.
18. detsember 2017
See soov võib tekitada küsimuse, kas asja taga on puhas edevus või hoopis praktiline vajadus. Teismeline noor aga teab täpselt, miks ta just parfüümi või kosmeetikatoodet kingituseks soovib – ta tahab hea välja näha ning hoolitsetud välimus on ülioluline noore inimese enesekindluse kasvuks.
18. detsember 2017
Jõuluõhtu kõrghetk saabub siis, kui saad kingituse krabisevast paberist lahti harutada ja pakis ongi just see asi, mida niiväga oled ihaldanud. Siiski ootavad paljud perekodude lapsed, et jõuluvana tooks neile mõne poe kinkekaardi, millega saab endale ise sobiliku asja välja valida. Nii tore on ju iseseisvalt poes kaupu uurida ja ise ostuotsus teha!
14. detsember 2017
Auli Andersalu-Targo, koolipsühholoog, Gordoni perekooli koolitaja Perekeskuses Sina ja Mina Jälle on käes aeg mõtelda jõulukingitustele. Kõige olulisemad kingisaajad on loomulikult lapsed. Miks te kingite?
13. detsember 2017
Jõuluaeg läheneb kiiresti ja just nüüd on paljudes peredes arutlusel teema, mida küll soovida jõuluvanalt sel aastal. Varsti on aeg panna teele kiri jõuluvanale. Kui soove on aga rohkem kui üks, siis kirja peaks saama neist kindlasti kõige olulisem – see suurematest suurim unistus.
13. detsember 2017
Praegu kasvavat põlvkonda ei nimetata ilmaasjata „kõrvaklapipõlvkonnaks“ – klapid on neile kui kehaosa ning muusikat kuulavad lapsed ja noored kõikjal ja pidevalt. Konkurentsitult kõige enam sai jõuluvana tänavu kirju just kõrvaklapi- ja kõlarisoovidega. Neid ihaldati igasuguseid – suuri, väikesi, juhtmega, juhtmevabu. Arusaadavalt on kõrvaklapisoovi taga tahtmine kuulata muusikat ja ka omaette olla. Lemmikmuusika kuulamine annab suurepärase võimaluse teistest eraldumiseks, mida peaaegu kõik lapsed aeg-ajalt vajavad.   Muusika rahustab
12. detsember 2017
Lapse tehnikahuvi võib avalduda väga varakult. Võimalik, et poisist, kes 5-aastaselt juba mutreid lahti keeras, sest tahtis teada saada, kuidas on asjad ehitatud, saab tulevikus tubli insener või lausa leiutaja. Tehnika paelub väga paljusid noori, sest see valdkond on palju laiem, kui alguses paista võib. Hulk perekodude lapsi käivad rõõmuga robootika- ja tehnikaringides, kus meisterdatakse oma kätega tehnika jõul liikuvaid masinaid. Ka infotehnoloogiahuvi läheb tehnika ja reaalteaduste valdkonda. Tegemist on huvialaga, millest võib alguse saada ka elukutsevalik.