Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Asendus- ja turvakodude töötajad leinakoolitusel

24.04.2013

Kuidas täiskasvanu lapse kõrval saab last tema kaotuses toetada, oli teemaks aprilli lõpus toimunud kahepäevasel koolitusel Pärnus, mille viisid läbi mänguterapeut Emma Baxter Inglismaalt ja psühhoterapeut Sirli Kivisaar Eestist.

Kõigi meie vanemliku hoolitsuseta laste igapäevaelu on seotud kaotuse ja leinaga, sest oma vanemad on nad hüljanud. Lein ei tähenda ainult kellegi surma, ka kooli või elukoha muutus võib tähendada leina. 

Koolitusest võttis osa poolsada asendus- ja turvakodude töötajat üle Eesti. Hüljatud lastega iga päev töötavad inimesed said teada, et lein on loomulik protsess, mida ei saa peatada või ära lõpetada, kuid mäng võib leinava lapse jaoks olla võimsaks tervendajaks. Mängu käigus tugevnevad täiskasvanu ja lapse omavahelised sidemed ja suhtlemine muutub aktiivsemaks, samuti suureneb lapse teadlikkus oma tunnetest ja süveneb turvatunne. Hoiduma peaks liigsest rääkimisest ja tagantkiirustamisest, samuti peaks vältima otseseid küsimusi ja interpreteerimist.

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.