Tunnustusauhind „Lastega ja lastele“

Aita tunnustada lapsi, noori ja täiskasvanuid, organisatsioone ning ühendusi, kes oma algatuste või pikaajalise tegevusega on oluliselt panustanud laste ja noorte heaolusse!

Taotlus kandidaadi esitamiseks

Asendus- ja turvakodude töötajad leinakoolitusel

24.04.2013

Kuidas täiskasvanu lapse kõrval saab last tema kaotuses toetada, oli teemaks aprilli lõpus toimunud kahepäevasel koolitusel Pärnus, mille viisid läbi mänguterapeut Emma Baxter Inglismaalt ja psühhoterapeut Sirli Kivisaar Eestist.

Kõigi meie vanemliku hoolitsuseta laste igapäevaelu on seotud kaotuse ja leinaga, sest oma vanemad on nad hüljanud. Lein ei tähenda ainult kellegi surma, ka kooli või elukoha muutus võib tähendada leina. 

Koolitusest võttis osa poolsada asendus- ja turvakodude töötajat üle Eesti. Hüljatud lastega iga päev töötavad inimesed said teada, et lein on loomulik protsess, mida ei saa peatada või ära lõpetada, kuid mäng võib leinava lapse jaoks olla võimsaks tervendajaks. Mängu käigus tugevnevad täiskasvanu ja lapse omavahelised sidemed ja suhtlemine muutub aktiivsemaks, samuti suureneb lapse teadlikkus oma tunnetest ja süveneb turvatunne. Hoiduma peaks liigsest rääkimisest ja tagantkiirustamisest, samuti peaks vältima otseseid küsimusi ja interpreteerimist.