Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

„Oliver Twist“ kõnetas nii sisu kui ka vormiga

20.04.2019

Aprillis said Eesti turva- ja asenduskodude lapsed üle Eesti osa Pärnu Endla teatris etenduvast muusikalist „Oliver Twist“. Tänapäevasesse sõna, muusika ja tantsu keelde pandud kuulus lugu haaras jäägitult kaasa nii suuremad kui ka väiksemad teatrilised.

Kuna „Oliveri“ etendus hakkas kell seitse õhtul, said kõik pered toreda võimaluse Pärnu peal ringi vaadata ja teha kevadises suvepealinnas perepilte. Endla teatri kohvikus oli lastele kaetud lõunasöögilaud. Kuna mõne pere jaoks oli see esmakordne Endla teatri külastus, tuli juhust kasutada ja teatrimajaga lähemat tutvust teha.

Lavastus oli kaasahaarav ja meeldis lastele väga. Selle muusikaline pool oli popp ja noortepärane, kasutati palju tänapäeva noortele omaseid žeste ja sõnu. See etendus oli lastele nagu „rusikas silmaauku“ – mõnel hetkel tõi meelde iseenda valusad mälestused ja siis jälle sai korraliku kõhutäie naerda. Kuigi mõned venekeelse emakeelega lapsed keelebarjääri tõttu päris kõike ei mõistnud, saadi laulude ja tantsude keelest sõnadetagi aru.

Palju elevust tekitas lastes Eesti presidendi kohalolek. Lapsed said proua presidendile tere öelda ja häid pühi soovida. Rõõmsat ärevust tekitas ka kohtumine näitlejatega, kus igaüks sai oma lemmikut „käega katsuda“ ja autogramme küsida.

Tagasiteel jagus kuhjaga muljeid nii nähtud etendusest, Endla teatrimajast kui ka kaunist Pärnu linnast. See oli üks suurepärane ja meeldejääv päev!
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.